Dôležité správy pre dospelých a necitlivé povahy

Krátky výcuc z dennej tlače s neobjektívnym komentárom pre tých, ktorým sa nechce čítať a chcú mať prehľad:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

-          V posledných dňoch boli na Slovensku zaznamenané prvé tri prípady omikronu. Epidemiológ rezortu zdravotníctva Martin Pavelka prezradil, že do mesiaca budeme omikronom zamorení od Tatier až k Dunaju a majú smolu všetci tí, ktorí nie sú zaočkovaní prvou, druhou a treťou dávkou, tí, ktorí Covid neprekonali a zdá sa, že to v rámci reinfekcie možno neobíde ani tých, ktorí sú očkovaní alebo prekonaní, prípadne očkovaní aj prekonaní.

-          Právnu pomoc záchranárom, ktorých zatkli pred NR, ponúkli právnické špičky Smeru, páni Fico a Kaliňák. Záchranári sa zachrániť z nejasným príčin odmietli. Či odmietnu i finančnú pomoc zo strany B. Kollára, ktorý chce za nich zaplatiť pokutu, sa v médiách zatiaľ nepíše. Isté je iba to, že po zásahu vyššej moci sa po jemnom otáľaní a podpore celého Slovenska pridávajú na stranu záchranárov postupne (radšej) i jednotliví politici vrátane ministra vnútra Mikulca, ktorý ocenil, že záchranári zvládli situáciu „bez zbytočných drám“.   

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

-          Minister zdravotníctva sa po dvoch rokoch rozhodol, že zainvestuje 100 miliónov do liekov proti koronavírusu, aby odľahčil nemocnice. Či sa budú lieky podávať zaočkovaným alebo nazaočkovaným pacientom, sa v správe neuvádza.

-          Zákaz vychádzania bude platiť od 17. 12. len v noci, čo má prispieť k dobrému výsledku nášho tvrdého lockdownu. Z vyjadrení vlády vyplýva, že ak toto nezaberie, tak budeme vo svete asi jediní, pretože všade inde to zabralo. Niektorí obyvatelia Slovenska sa až z tejto závažnej správy dozvedeli, že do 17. 12. sme tu mali zákaz vychádzania i vo dne.

-          Konečne sme sa dočkali. Od nového roka nám ubudne povinnosť nosiť na úrady 10 dôležitých tlačív. Potešia sa najmä tisícky baníkov, ktorí pri žiadostiach o kompenzačné príspevky na úradoch práce už nebudú musieť predkladať potvrdenia, že nepoberajú súčasne osobitný príspevok baníkom vyplácaný Rudnými baňami.

Skryť Vypnúť reklamu

-          Bývalý poslanec NR SR Ján Herák sa po obvineniach zo sexuálneho zneužívania maloletých osôb v júni vzdal svojho mandátu a dnes už nespolupracuje ani s OĽaNO. Podľa šéfa poslaneckého klubu Michala Šípoša bol jeho odchod zo strany veľmi rýchly. Na dokončenie administratívnych záležitostí mu v OĽaNO stačil necelý polrok.

-          Štátny rozpočet sa podarilo schváliť i bez strany Sme rodina. Cesta, na ktorú OĽaNO vykročilo je teda sľubná a je možné predpokladať, že podľa očakávaní a logických úvah niektorých (väčším či menším rozumom obdarených) členov strany to čoskoro pôjde i bez zvyšných dvoch strán. I keď predseda SaS tvrdí, že Sme rodina nemá v koalícii čo robiť, premiér Heger potvrdzuje, že výsledok jasne ukazuje, že koalícia chce držať spolu a minister financií je hrdý na všetko, čo dokázali.

Skryť Vypnúť reklamu

A na záver správa najradostnejšia...

  • Hlina s Drukerom spoločne zasadli ku guľatému stolu, poradili sa, našli spoločnú reč a ponúkajú voličom politickú alternatívu všetkého, čo tu zatiaľ bolo s prísľubom všetkého, čo tu zatiaľ ešte nebolo. Ich strana s veľavravným názvom Dobrá voľba a Umiernení a s ešte veľavravnejšou skratkou DvaU chce zastrešiť záujmy stredových (a keď bude vôľa, možno i štvrtkových) voličov.

Nuž a takto si tu žijeme...

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  632
  •  | 
  • Páči sa:  3 131x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu