Hadí kráľ (bájka s otvoreným koncom)

Bolo,nebolo, bolo raz jedno kráľovstvo, kde už nebolo levov na funkciu kráľov, a tak sa skúšalo všetko, čo džungľa dala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Po moci túžili všetci, no nik nemal danosti a vlastnosti skutočného kráľa, a tak, i keď sa na trón niekto dostal, dlho sa tam neohrial.

K tým, čo mali záujem o kráľovskú korunu, patrila i kobra. Túžila byť pánom zvierat, a aj ním na krátky čas už bola, no svojim spôsobom vládnutia sa znepáčila obyvateľom lesa a tí sa rozhodli, že bude lepší niekto iný.

Kobra sa nikdy nevyrovnala s tým, že jej bola koruna odobratá a pretože bola trpezlivá a nikdy na príkorie nezabudla, rozhodla sa, že sa na trón raz určite vráti. Vedela však, že potrebuje spoľahlivý tím, a tak pod heslom: Hady všetkých krajín, spojte sa, prilákala do svojho košiara množstvo bratov a sestier. Bola tak presvedčivá, že sa k nej pridali (možno zo strachu, možno z vypočítavosti) i druhy zvierat (krysy, potkany, supy,...), ktoré by inak boli pravdepodobne v opozícii. Za súmraku sa schádzali v haďom hniezde a kobra ich podľa wikipedie a podľa svojich vrodených daností viedla k „obrazu svojmu“. Dlhé dni a noci trávili nad študijným materiálom a učili sa, ako sa zdvíha predná časť tela, ako sa zastrašuje protivník roztiahnutým krčným golierom, ako sa nafukuje telo a ako sa hlasno syčí. Žiaci boli učenliví, i potkany a krysy sa snažili, a tak netrvalo dlho a kobra si mohla vybrať tých, čo sa na ňu po vysoko intenzívnom štúdiu najviac podobali, a zostavila tím, ktorý jej mal pomôcť pri ceste na vrchol.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže...

Ako to chodí, nie všetky tvory sú vždy čestné a lojálne, a tak sa stalo, že sa i v tomto kolektíve našla malá užovka, ktorá sa až príliš vžila do úlohy kobry a rozhodla sa, že ona bude kráľom. Jedného krásneho dňa si zobrala všetok študijný materiál, nahovorila zo pár ďalších ambicióznych užoviek a slepúchov a bočným východom sa odplazili preč.

A tak zatiaľ, čo sa na kráľovskom tróne v súčasnosti tlačia a pretláčajú káčer, komár, sokolík a líška remíška, na druhej strane džungle sa na prevzatie moci pripravujú dvaja staronoví králi. Kobra a užovka. Kobra kráľovská a užovka obyčajná.

A čo obyvatelia džungle?

Skryť Vypnúť reklamu

Sledujú záujemcov o trón a majú z toho ťažkú hlavu.

Veľmi by chceli na tróne leva, no levov akosi niet.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  633
  •  | 
  • Páči sa:  3 145x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu