Hriešny nápad Sotáka alebo Čo sa predseda s koňom zrazil?

Predseda Klubu 500 Soták navrhuje, aby sa v týchto ťažkých časoch strany podelili o milióny, ktoré získali vo voľbách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Napr. také OĽaNO má k dispozícii viac ako 21 miliónov.

Štát vraj nemá peňazí, šéf OĽaNO kričí, že je treba, aby sa tí veľkí, čo majú, podelili s tými, čo nemajú, a tak by bolo podľa Sotáka možno spravodlivé, aby nielen veľké firmy ale aj politické kolektívy pustili do obehu nejaký ten groš. Aby sa Obyčajní s miliónmi podelili s obyčajnými bez miliónov. Aby tí, čo sú Za ľudí, sa vyšli so svojimi miliónmi ukázať aj pred ľudí. Aby tí, ktorí hovoria, že všetci Sme rodina, podporili svojich chudobných príbuzných. Aby sociálne ladení demokrati išli príkladom a Smerom k ľuďom nielen sľubmi a rečami, ale aj so svojimi takmer16 miliónmi eur.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nuž a ja sa pýtam:

Čo sa pán Soták s koňom zrazil?

Čo pán Soták nevie, aká je ťažká doba?

Čo pán Soták nevie, že sú to poctivo a tvrdo zarobené peniaze, ktoré si strany a iné naše politicky (roz)ladené zoskupenia zaslúžia?

Veď je to len nejakých 10 eur za volebný hlas. A to ešte chvalabohu, že sa poslanci zišli, poradili, našli zhodu a odsúhlasili si aspoň toľko. Ak by tak neučinili, bolo by to po starom len 1 euro za 1 hlas, a s tým (a to musí každý uznať) sa veľká politika robiť nedá.

Niet im čo závidieť.

Ani skupine OĽaNO.

Ak sa totiž 21 miliónov eur rozráta na členov, vychádza to na nejakých mizerných 450 tisíc eur na osobu, čo nie je bohviečo. S tým si musia vystačiť až do ďalších volieb. A v tom je už všetko. Od kancelárskeho papiera až po skromné dohody o vykonaní práce, za práce, ktoré by nikto z nás robiť nevedel a možno radšej ani nechcel. (Viď. bývalý poslanec Herák, ktorý bol donútený vzdať sa mandátu poslanca a musel za pár šupov robiť v OĽaNO koordinátora. Čo a koho koordinoval sa dodnes nepodarilo zistiť).

SkryťVypnúť reklamu

Nuž, majú sa v stranách čo oháňať. Oni si nemôžu dovoliť šafáriť huj-buj s miliónmi ako nejaké oligopoly, ktorým denno denne vytvárajú zisk tisícky zotročených zamestnancov.

Tam je treba pozrieť, pán Soták. Tam je treba hľadať rezervy.

A nie v politických skupinách ochotníkov a dobrovoľníkov, ktorí sa dobrovoľne obetovali, vzdali sa svojho know-how aj how-know a za pár drobných slúžia dňom i nocou štátu, aby sme sa mali lepšie ako včera, dnes a ak sa podarí, možno aj zajtra.

Zdroj:

https://www.ta3.com/relacia/24342/pomoc-aj-z-penazi-politickych-stran

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  721
  •  | 
  • Páči sa:  5 471x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu