Jeden za všetkých a všetci za jedného

Mušketieri zo Smeru v plnom "súkolí" včera pred kamerami odostreli národu radostnú pravdu: Smer vyhrá voľby.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Či sa tak rozhodli večer na Súmračnej, alebo to niekoho z členov napadlo v noci a ostatných obvolal, ťažko povedať, isté je len to, že je to isté. A ako naznačili, až potom všetci uvidíme, ako vyzerá, keď sa orgánom rozviažu ruky.

Obvinenie, ktoré NAKA prostredníctvom dvoch hanblivých civilov (ktorí sa tak hanbili, že si museli pred centrálou Smeru zamaskovať tváre, aby sa na tú hanbu nemuseli pozerať), doručila Robertovi Kaliňákovi, postavilo Smer na nohy. Odložili si servítky z pred tvárí, ktoré si tam držali už niečo vyše dvoch rokov a na plné ústa prezradili, čo všetko sa chystá. Z akých zdrojov čerpali, neviem, ale poskytli celkom presné informácie o tom, kto z koalície je pravdepodobne vydieraný a aj to, kto z opozície bude pravdepodobne v najbližšej dobe zatknutý. Predseda Fico sa aj prostredníctvom rečníckej otázky smerom ku "spiacej panne" (k Pelegrinimu) opýtal, či si myslí, že sa ho to netýka, keď nič nerobí, lebo... doba je vážna.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Súkolie", ako jeden muž stálo za rečníckym pultom a kolesá sa jedno po druhom striedali, aby vyjadrili zhnusenie.

Blaha na znak svojho rozhorčenia spomenul červenú hviezdu, Kamenický film Pozri, kto to hovorí a na záver Takáč pre úplnosť kontextu v skratke zopakoval všetko podstatné, čo už pred tým povedali predseda, Blaha i Kamenický. Pre prípad. Aby to utkvelo v pamäti i tým, ktorí si tlačovku pustili neskôr, horšie počujú, alebo už majú slabšiu pamäť.

A nečudujme sa, že boli takto nervózni. Ich právnikovi na politickom dôchodku, ktorý je však stále právoplatným a váženým členom "súkolia", hrozí 5 - 12 rokov za uplácanie. Sami medzi sebou to síce posúdili a vyhodnotili ako absolútnu hlúposť, veď kto už by v Smere niekoho uplácal, ale aj tak... treba byť ostražitý a už dostatočne osprostenému ľudu naznačiť, čo si majú myslieť a šíriť: uznesenie je jednoznačne nezákonné, jeho súbeh je vymyslený a vyšetrovateľka Barčáková je vystrašená a nekompetentná chuderka.

SkryťVypnúť reklamu

Do tvárí novinárov nebolo vidieť, ale pravdepodobne tieto informácie vyvolali všeobecné veselie, lebo Robert Fico zvýšil hlas a posilnený vlastným silným prejavom povedal, že to nie je žiadna sranda a všetci by sa "posrali", keby im zaklopali zakuklenci na dvere: "Posrali by ste sa všetci! A vy sa rehníte... to je veľká zábava. To je fan."

Čo k tomu dodať?

Snáď len to, že podľa predsedovej angličtiny, rozčerteného Kamenického a jemne znervózneného Kaliňáka sa zdá, že ide naozaj do tuhého a podľa prognostického ústavu na Súmračnej bude možná ještě hůř.

Nuž, ak majú v pláne vyhrať voľby, musia oni (ale i my) dúfať, že spravodlivosti bude učinené zadosť, že generálna prokurátúra mala dobrý signál a zachytila všetky podstatné znamenia z tlačovky a že Takáčov sľub "Budeme bojovať do poslednej chvíle" mali pre bojovníkov zo Smeru rovnaký apel a význam ako Non je ne regrette rien.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj:

https://www.ta3.com/clanok/257933/tb-strany-smer-o-obvineni-roberta-kalinaka-a-jozefa-brhela-z-podplacania

https://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  842
  •  | 
  • Páči sa:  9 153x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...Maličkosti z temperamentovej poradne...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu