Jednodňová diaľničná známka – svetlo na konci tunela?

Tak už prišla radosť i k nám. I nízkopríjmové a stredné vrstvy si budú môcť častejšie vychutnať našich 760 km diaľnic.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Kompetentní sa totiž po dôkladnej analýze rozhodli, že i slovenský šofér (rovnako ako ten vo vyspelej Európe) si zaslúži zakúsiť privilégiá kvalitného diaľničného povrchu a po dlhšom zvažovaní, či sa to vôbec štátu vyplatí, sa rozhodli k odvážnemu činu – k zavedeniu jednodňových diaľničných známok. Nestrácajú čas, s bleskovým odpichom začali pracovať na legislatívnych procesoch a keď všetko dobre pôjde, už do dvoch rokov máme sľúbené, že sa budeme môcť za lacný peniaz po diaľniciach preháňať viac i my, sviatočnejší.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

I keď chválim našich zákonodarcov za ich rýchlosť a snahu už do dvoch rokov známky zaviesť, predsa len by som chcela pri pohľade na raketovo narastajúce ceny benzínu a nafty apelovať na ešte väčšie zrýchlenie už tak rýchleho legislatívneho procesu. Ak budú ceny pohonných hmôt totiž stále narastať (lebo je možné, že k nám onedlho poputujú z Austrálie, cez Japonsko, mierne sa stočia do Afriky a najkratšou cestou cez Argentínu a Nový Zéland k nám), môže sa stať, že zisky z predaja známok neprinesú do štátnej pokladnice taký efekt, ako sa pôvodne rátalo. Benzín a nafta budú totiž tak drahé, že si obyčajný vodič dovolí natankovať do nádrže maximálne 2-3 deci paliva, čo, uznajte, je k jednodňovej známke trochu nepomer. Budú síce i trpezlivejší, ktorí sa uskromnia a mesačne si budú v nádrži po 2-3 deckách šporiť na celodenný výlet po slovenských diaľniciach, ale i tak... nebude to žiadna sláva.

SkryťVypnúť reklamu

Jedineee, samozrejme opäť po dôkladnej analýze kompetentných, že by sa zaviedli známky poldňové, prípadne hodinové. To už by sa oplatilo.

Zdroj:

https://bratislava.zoznam.sk/mimoriadne-potesujuca-sprava-pre-motoristov-na-slovensku-budu-platit-jednodnove-dialnicne-znamky/

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  699
  •  | 
  • Páči sa:  4 928x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu