Kde nič nie je, ani smrť neberie

Písmo: A- | A+

Pekári si vymysleli, že by pečivo mohli piecť podľa novej škandinávskej receptúry s vitamínom D a žiadali ministerstvo zdravotníctva o podporu.

Vraj sa podľa posledných štúdií ukazuje, že vitamín D hrá v našej imunite celkom podstatnú úlohu a už dva krajíčky chleba denne, by zabezpečili 50% dennej potreby tohto vitamínu v ľudskom tele.

Je možné, že ak by pekári žiadali o podporu finančnú, mali by možno šancu uspieť, lebo nápad je to celkom pekný, ale oni žiadali o podporu morálnu, a to je už horšie. Ministerstvo zdravotníctva nemá na takéto čosi ani páky ani platnú legislatívu. Ako to právne ošetríte? Existujú vôbec nejaké vzory zmlúv na morálnu podporu? Čo na to EÚ? Nie je na to treba vyhlásiť nejaké verejné obstarávanie? A čo keď budú chcieť morálnu podporu aj iní? Človek nikdy dopredu nevie, je to zadarmo, stať sa môže všeličo. Množstvo otázok, ktoré sa vynorilo okolo morálnej podpory, ministra Lengvarského asi natoľko otrávilo a dezorientovalo, že sa rozhodol na túto výzvu nereagovať a pekárom sa neozval. Radšej.

Keď na niečo nereagujete, tak nemôžete pochybiť.

A to je pekný príklad pre ostatných.

Napr. taký poslanec Baránik sa už chytil.  Navrhol, aby parlament nebral na vedomie správu generálneho prokurátora. Akože nedošla. A keď niečo k vedomiu nepríde, tak to vlastne neexistuje. Co oči nevidí, srdce nebolí.

Nuž, pekári sa i napriek snahe podporiť zdravie Slovákov morálnej podpory z ministerstva zdravotníctva pravdepodobne nedočkajú. Chýba právna úprava. A toto musí byť jediné vysvetlenie. Veď, ak by to takto nebolo, museli by sme si myslieť už len to, že buď sa minister bojí, že by im vitamín v rožkoch pokazil štatistiky alebo na ministerstve zdravotníctva nemajú dosť morálky, aby ju mohli na požiadanie rozdávať. Ale tento dôvod sa mi zdá byť veľmi nepravdepodobný. Veď, ak už by dosť morálky nebolo na ministerstve zdravotníctva, tak kde potom?

 

Skryť Zatvoriť reklamu