Keď papalášmi nie sú všetci papaláši

Písmo: A- | A+

Expremiér Pellegrini sa oprávnene rozčúlil. Nedostal pozvánku na oslavy SNP a v tomto roku sa vraj oslavy konajú len pre pozvaných.

Teda, oficiálna časť.

Po 13. hodine už môžu sláviť všetci.

Ale povedzme si pravdu, čo už bez celebrít a pozornosti štábov. Aké sú to oslavy, keď hlavné hviezdy osláv po 13. hodine už budú sláviť na slávnostnom obede pre pozvaných.

Pán Pellegrini sa rozhorčene zastáva verejnosti, bojuje za ich právo zúčastniť sa osláv spolu s vyvolenými, ale asi zabudol, že verejnosť bola vždy tak trochu bokom. On sedel s ostatnými pozvanými tak, aby dobre videl na dianie vpredu, verejnosť stála za pozvanými vzadu. On sa s pozvanými účastnil pripravených slávnostných recepcií a obedov podľa protokolu, verejnosť si kúpila hotdog v stánku. On, sprevádzaný kamerami a ochrankou, upravil stuhu na honosnom venci (z peňazí daňových poplatníkov), verejnosť väčšinou kládla malú kytičku (za vlastné 3, 4 eurá) v tajnosti, po odchode papalášov.

Nuž, je to asi ťažké pre dlhoročného papaláša vymeniť symfónie na pódiu a recepcie pre vyvolených za ľudovú zábavu vo vyhradených hodinách a len s verejnosťou. S hotdogom v ruke, s kolotočom za chrbtom a s rukami neznámeho dojatého opitého občana na obleku za 4000 eur...

Zdroj:

https://dennikn.sk/minuta/2514850/

Skryť Zatvoriť reklamu