Keď sa rodina postará o svoj najslabší článok

Peter Pellegrini jazdí v sestrinom luxusnom aute a na tlačovkách statočne hovorí: "Máme na to".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Viac sme sa nedozvedeli, lebo pri otázke novinárky, koľko auto stálo, jej vraj bol odobratý mikrofón. Základ však vieme: Petrova sestra, ktorej prednosťou je, že nie je verejne činná a môže požičiavať svoje autá, komu chce, vypomohla svojmu chudobnejšiemu bratovi a zverila mu jedno z menej využívaných modelov zo svojho depa.

A môže on za to, že sestra najmenej využíva Volvo za 70 tisíc s 300 koňmi pod kapotou? Darovanému koňovi na zuby nepozeraj. Požičala len také, tak sa, chudák obdarovaný, musí prispôsobiť. Ako však Peter povedal, nič by sa nestalo, keby mu ho aj nepožičala, lebo ak by požiadal svoju mamu alebo otca, požičali by mu oni jedno z tých svojich.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak to má byť.

Každá rodina sa má postarať o svoje najslabšie články a pomôcť im v časoch, kedy to sami nedokážu. Celebrita, necelebrita.

Kruté rany osudu Petra neustále zrážajú na kolená, no rodina to nevzdáva. Pomáha, ako sa dá. A Peter sa tým netají. Hrdo sa hlási k pôžičkám a k darom od svojich štedrých rodičov. Pellegrinovci sa prosto zjednotili, zaťali zuby a po vzore politických ideí svojho syna sa vybrali cestou odstraňovania hmotnej a sociálnej biedy, jedného z hlavných odkazov sociálnej demokracie. Nie je to nič moc, predsa len, sú už na dôchodku, ale, povedzme si pravdu, každých 67 tisíc pomôže.

SkryťVypnúť reklamu

Nuž, Peter je vďaka sestre nateraz z najhoršieho vonku a čo bude ďalej, je už na ňom.

Zatiaľ sa musí uskromniť s požičaným Volvom, ale keď bude šikovný a z výplaty si každý mesiac nejaké to euro odloží a rodičia mu z dôchodku niečo priložia, kúpi si raz možno aj svoje vlastné. A raz, ak všetko dobre pôjde a štát pridá i tým, za ktorých Peter najviac bojuje, dôchodcom, raz si možno dovolí kúpiť aj ďalšiu zo svojich lások: lietadlo.

Zdroj:

https://dennikn.sk/2902713/hlas-je-v-strate-pellegrini-jazdi-na-dalsom-luxusnom-aute-a-tvrdi-ze-ho-ma-od-sestry/?ref=tit

https://www.startitup.sk/pellegrini-sa-prevaza-na-luxusnom-volve-tvrdi-ze-mu-ho-pozicala-sestra/

SkryťVypnúť reklamu

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  750
  •  | 
  • Páči sa:  6 384x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu