Koniec strachu alebo Už len svetlé zajtrajšky (optimistická úvaha na víkend)

Po úspešnom rokovaní v Bôriku sa v médiách roztrhlo vrece s katastrofickými víziami vývoja našej krajiny. Prečo?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Lebo sa novinári a redaktori na stávajúcu situáciu pozerajú očami voličov strán, ktoré sú vo vláde. Hrozné scenáre, v ktorých sa čoraz častejšie skloňujú slovné spojenia ako menšinová vláda, predčasné voľby a návrat Fica, sa šíria ako mor a nútia priaznivcov spomínaných strán k depresívnym úvahám. Chvalabohu, naša skvelá vláda svojím dvojročným pôsobením a konaním prezieravo odstrašila väčšinu svojich voličov, a tak ich už nie je veľa. Niektorí odišli do zahraničia, niektorí sú v depresii a prežívajú politickú apatiu či kómu, niektorí sa úspešne, správne a včas zorientovali a preskočili na hracie pole opozície.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No a tam sú celkom iné nálady.

Opozičné strany sú totiž v "očakávaní", a to je čas, ktorý si treba vychutnať a užiť ako nastávajúca mamička v 35. týždni tehotenstva. Už sa treba len šetriť, oddychovať a pripravovať si vecičky a výbavičku, ktoré bude potrebovať, keď nastane deň D. Osobne si myslím, že tieto voľné dni si lídri opozičných strán dokonca pripravujú zoznamy i postup svojich aktivít, ktoré chcú prednostne zrealizovať, aby sa všetko v našej krajine stabilizovalo a dostalo sa do stavu PRED. Majú toho pred sebou veľa:

  • pootvárať cely, vypustiť, čo tam byť nemá a pripraviť ich pre nových obyvateľov,

  • rehabilitovať a odmeniť poškodených, ktorí vytrvali a mlčali, vrátiť im majetky a funkcie (napr. taký pán Kováčik by si za statočnosť zaslúžil funkcie 2-3, takže za úvahu by stálo napr. to, aby sa kumulovali funkcie špeciálneho a generálneho prokurátora so sudcom najvyššieho súdu),

  • potrestať tých, ktorí nevytrvali a kolaborovali,

  • potrestať finančne štát, teda nás, že sme uverili nepravým (čo je vždy ideálnou prevenciou pred ďalším prípadným našim zlyhaním),

  • zrušiť všetky výhody rodinám, ktoré si z rodinného balíka tejto vlády nahrabali dosť a vytvoriť nové sociálne balíčky pre lekárov, sestry, učiteľov a tých, ktorým plat či dôchodky klesnú pod úroveň životného minima,

  • zrušiť nevýhodné zmluvy s cudzími a uzatvoriť (obnoviť) výhodnejšie s našimi, atď., atď...

Nie je teda nič, čo by sme nepoznali, nie je nič, čoho sa treba báť. Pána Fica na pozícii premiéra? Pána Blahu v pozícii ministra vnútra? Pána Glváča, ktorý by sa svojim citlivým prístupom mohol uchádzať o miesto ministra zdravotníctva alebo ministra práce, sociálnych vecí a rodiny?

SkryťVypnúť reklamu

Už sme niečo také zažili a vieme, na čo sa môžeme tešiť.

To, že to vďaka našim úspešným a za Slovensko zodpovedným politickým lídrom pravdepodobne príde oveľa skôr, ako sme my, opozícia, svet a dokonca i oni sami očakávali, nič neberie na čaru toho, čo nás na našom krásnom Slovensku čaká.

Takže: žiadny stres a negatívne myšlienky. Vymeniť fotky a zdroje informácií, usmievať sa na tých, ktorých sme už viac ako 2 roky nepozdravili, hlavu hore, čelom vzad a pochodooom východ.

Veď nikdy nebude tak dobre, ako už bolo a vrátiť sa k starému a osvedčenému je niekedy lepšie, ako strach a neistota z nepoznaného.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  771
  •  | 
  • Páči sa:  6 998x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

727 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
SkryťZatvoriť reklamu