Kto spôsobuje problémy zdravotníctvu, mal by si priplatiť. A ja som za

Hovorím o tých, ktorí mali možnosť prispieť k zlepšeniu zdravotníctva a neurobili tak. Hovorím o poslancoch NR.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Nie som si ešte celkom istá, ale začínam nadobúdať (vo)dojem, že sa naši predstavitelia buď zbláznili alebo sa načisto zbláznili. V časoch, kedy sa nám rozpadá zdravotný systém, kedy sa okolité štáty predbiehajú, kto priláka a pre seba odchytí viac kvalitných (a možno i akýchkoľvek zdravotníkov), tak naši  schválili sestričkám +11 miliónov eur a na znak solidarity so záchranármi, ich v priamom prenose ponížili pred národom. Ľudí, ktorých by sme mali nosiť na rukách, dnes odvážali v policajných autách.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je predsa zákaz vychádzania a nie je dovolené vychádzať s nikým.

A v parlamente sa podávali ruky a plieskalo sa po pleciach. Poslanci schválili rozpočet a ešte k tomu i reformu zdravotníctva.

Obleky, kravaty,

premiér dojatý, pri pulte on a ty,

dievčatá zmenené šatami na dámy,

úsmevné spomienky - už je to za nami – áááh...

Od svojich 20 rokov pracujem v školstve a od počiatku si pamätám, že sa každý rok bojovalo za vyššie platy. Samozrejme, bola som vždy za, lebo platy učiteľov boli a dodnes sú naozaj hanbou a škvrnou v Európe, ale v tomto roku som prvýkrát nahnevaná pre absolútne poníženie iného povolania – zdravotníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

Preto súhlasím s návrhom poslankyne Bittó Cigánikovej, aby si tí, ktorí zapríčinili biedu nášho zdravotníctva, časť zdravotnej starostlivosti platili sami a vzhľadom na výšku ich platov možno i celú. Ako šéfka parlamentného výboru pre zdravotníctvo ďalej navrhuje, spätne by to mohli vymáhať poisťovne. Bolo by to nielen spravodlivé, lebo oni možnosť zlepšiť stav nášho zdravotníctva reálne majú, ale zároveň by to slúžilo i ako motivácia pre ich snahy pri tvorbe a schvaľovanie budúcich  rozpočtu.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  632
  •  | 
  • Páči sa:  3 132x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu