Nie je kompenzácia ako kompenzácia

Niektoré kompenzácie kompenzujú celkom niečo iné, než na čo boli pôvodne vymyslené.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Aspoň tak som to pochopila z dnešného prejavu ministerky Remišovej v relácii O 5 minút 12. Tá na moderátorov výpočet, čo, v akej výške a komu všetko kompenzujú okolité štáty v týchto ťažkých časoch, reagovala tým, že naši dôchodcovia predsa dostali 300eurový bonus za očkovanie, čo je určitá miera kompenzácie nárastu cien potravín. Ako s veľkým prehľadom a s istotou v hlase povedala pani Remišová, rodina zaočkovaných dôchodcov si tak môže prilepšiť do konca roka až o 600 eur.

Takže milí dôchodcovia, nesťažujte sa, že maslo stojí vyše 2 eur a cena za liter benzínu sa začína blížiť cene litra akostného vína. Dostali ste odškodnenie za včeličku a v tom už je náhrada za všetko, čo v tomto roku stúpne. Za maslo, benzín i cigarety, a keď stúpne voda na Váhu a zaplaví vám pivnicu, tak i za to.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A čo neočkovaní dôchodcovia a my, mladší a menej chápaví, ktorí sme si mysleli, že veľkorysých 300 eur pre seniora je peňažná náhrada času, diskomfortu a ochoty sa ísť očkovať (a možno i odškodnenie za prípadné menšie škody spôsobené vakcínou)?

My zaočkovaným dôchodcom nezáviďme a buďme radi, že sme nedostali nič. Ono by sa pokojne o pol roka mohlo ukázať, že bonusom za očkovanie nám boli vykompenzované nižšie výplaty, ušlý zisk, výpadky tepla či elektrickej energie a prípadne i neposkytnutá zdravotná starostlivosť.

Zdroj:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/305414#2629

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  705
  •  | 
  • Páči sa:  5 063x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu