Nielen v Británii, aj u nás myslia vizionári na budúcnosť. Na vlastnú!

Písmo: A- | A+

Dnes som v správach počula, ako britský premiér Johnson reaguje na situáciu s fatálnym nedostatkom vodičov: Británia sa už nesmie v budúcnosti spoliehať na lacnú pracovnú silu. Čo z toho vyplýva?

Buď sa bude investovať do výskumu a automatizácie, ktorá nahradí lacnú pracovnú silu,  alebo sa domácej pracovnej sile pridá.

Náš premiér sa k fatálnemu nedostatku zdravotných sestier a zdravotníckeho personálu zatiaľ ešte nemal potrebu vyjadriť, ale pár minút po vyjadrení sa britského premiéra som si vypočula vyjadrenie profesora Krčméryho. Ten sa prostredníctvom TA3 vyjadril, že práve lacná pracovná sila zo zahraničia je to jediné, čo nás v tejto neľahkej dobe zachráni. Pridávať sa v žiadnom prípade našim nebude, umelé zdravotné sestry sú zatiaľ v nedohľadne, a tak jediné, čo nás spasí, je otvoriť náš trh tým, ktorí sa budú ochotní za zaužívanú sumu starať o našich pacientov. Spomínal síce i to, že ideálne by bolo vychovať si vlastných kvalitných zdravotníkov, ale vzhľadom k tomu, že je to pesnička na dlhé lakte a že sa žiadna vláda zo zištných dôvodoch k tomuto nepodujme, nie je s týmto možné rátať ani v najbujnejších snoch. Vládne strany u nás  totiž potrebujú, aby sa do 4 rokov ukázalo, akí sú kabrňáci. Pripravovať stratégiu a pôdu pre úspechy budúcich vlád a nedajbože iných strán je absolútne nemysliteľné.

Nuž, naši vládni vizionári vizírajú len potál, pokál viďá. Za roh sa neoplací. A nedonútia ich k tomu ani toľko omieľané zdravie a životy Slovákov.

Skryť Zatvoriť reklamu