Pán Fico už nie je poškodený (a ja si aj tak myslím, že trochu je)

Vo vysokej politike v podstate o nič nejde. Stačí svinstvá správne pomenovať a dávať im pozitívne prívlastky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Ak na to nemáte bunky, nič sa nedeje. Vaše funkcie vám dávajú možnosť zamestnávať asistentov a tí v podstate môžu túto náročnú úlohu plniť za vás v rámci svojho pracovného času.

Napr. taká predsedníčka Európskej komisie von der Leyenová je veľká bojovníčka za obmedzenie globálneho otepľovania a napriek tomu cestuje do zahraničia väčšinou súkromným lietadlom. Na prvý pohľad by sa zdalo, že by mohlo ísť o pekné svinstvo a farizejstvo, ale nie je to tak. Jej tím to vysvetlil tým, že sa tak deje z časových dôvodov a z dôvodu nabitého programu pani predsedníčky. Jej prelety síce zanechávajú trochu väčšiu neekologickú stopu, ale jej lietanie súkromným tryskáčom je vlastne z istého uhla pohľadu výhodné.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Alebo taký prípad stratených 50 tisíc a zlatých mincí z centrály Smeru. Človek môže upodozrievať predsedu Fica z čohokoľvek a dávať mu rôzne nepekné prívlastky, ale nakoniec sa zistí, že chyba je v nás, v našich predsudkoch a v nesprávnom chápaní situácie. Po výsluchu na polícii sa totiž zistilo, že stačila vnútorná kontrola v ústredí Smeru a z poškodeného predsedu sa stal predseda nepoškodený.

Nuž, aké je to jednoduché.

Stačí svinstvá správne pomenovať, naše vnímanie správne nasmerovať, využiť možnosti a problém je vyriešený.

Pozn. autorky:

Sľúbila som síce, že na blogovisko budem dávať len jeden príspevok denne, ale... nezdržala som sa. Tento motív bol silnejší ako ja.

Skryť Vypnúť reklamu

Zdroj:

https://slovensko.hnonline.sk/12566488-fico-vypovedal-o-ukradnutych-50-tisicoch-incident-sa-uz-mal-vyriesit-kontrolou-v-smere

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  596
  •  | 
  • Páči sa:  2 204x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu