Pán poslanec Cmorej sľúbil vládny špeciál

Písmo: A- | A+

Prvej stovke záujemcov z radov neočkovaných ponúka bezplatný odvoz do Afghanistánu. Vraj ich životy aj ten jeho budú krajšie.

Priznám sa, zaujal ma tento humanistický odkaz viac ako 2 miliónom Slovákov a pretože mi meno Cmorej nič nehovorilo, bola som zvedavá, v ktorej strane si takéto čosi držia.

Netipovala som správne.

Moje tipy sa podľa slov hore uvedeného ľudomila uberali skôr do strán, ktoré majú svoje základy postavené na prísnosti a totalite, no a ono je to inak. Pán poslanec Cmorej u nás zastupuje slobodu a solidaritu. No, predstave si to...

Ešteže máme slobodu slova a pán poslanec sa mohol slobodne vyjadriť. Inak by sme sa nedozvedeli, čo všetko sa môže skrývať pod pojmami Sloboda a solidarita v skutočnosti. Ak by to totiž bol len nejaký výkrik pomýleného hrdinu, pomätenca ovplyvneného alkoholom, predseda strany, ktorý sa prezentuje ako najvyšší predstaviteľ slobody u nás, by tento jeho výrok aspoň okomentoval a možno trochu vysvetlil. Aspoň tým, ktorí sa očkovať nemôžu alebo prekonali COVID. Keďže sa však neozval, je pravdepodobné, že buď je na dovolenke a do Dubaja výroky pána Cmoreja ešte nedorazili, alebo to nepovažuje za niečo, čo treba ospravedlniť. Veď sloboda slova je sloboda slova a pán poslanec si môže povedať, čo a ako cíti. A keď cíti, že by jeho život bol šťastnejší, keby sa polovica Slovákov odlifrovala k Talibancom, tak nech to v sebe nedusí a povie to na plné poslanecké slobodné ústa.

Pozn. autorky:

Sloboda prejavu je úžasné privilégium niektorých vyspelých spoločností. Nie je to niečo, čo je národu automaticky vložené do kolísky. Spoločnosť musí k tejto slobode dospieť, zaslúžiť si ju. Je to ľahšie, ak má k dispozícii živé vzory, od ktorých sa učí. Prejavu i rešpektu. I pán Cmorej by mal byť jedným zo vzorov. A žiaľ, pre niektorých aj je.

Zdroj:

https://www.facebook.com/petercmorej.5

Skryť Zatvoriť reklamu