Pani Záborská je náš malý Chuck Norris v sukni

Písmo: A- | A+

Pod heslom „jmenuji se vtěrka a budu tady bydlet“ po pár mesiacoch predkladacieho pôstu urobila povestnú Norrisovu otočku s výkopom a opäť sa vracia do parlamentu s novelou interrupčného zákona.

Už po xtý krát a s myšlienkou, že raz to predsa musí vyjsť.  

Interrupcie totiž tvoria hlavný problém dnešných dní v tisíckach rodín a pani Záborská, ktorá zastupuje štát, chce už raz a navždy tento problém vyriešiť.

Preto to spolu so svojim najbližším poslaneckým okolím po minulom neúspechu v parlamente nevzdala, tuho rozmýšľala a výsledok sa po pár mesiacoch práce dostavil: je tu ďalšia a ešte lepšia novela. A o tom, že je fakt dobrá, svedčia i 4 nové vylepšenia, ktoré by mali prispieť k vymeteniu interrupcií u nás.

Osobne si myslím, že každý zo 4 nových bonusov spôsobí v hlave nastávajúcej matky, ktorá rozmýšľa zo zdravotných či existenčných dôvodov o interrupcii, chaos a vyvolá v nej niekoľko dilem naraz.

Keď odrodím toto dieťa a potom ešte druhé a tretie, neoplatí sa porodiť ešte aj štvrté? Veď  dostanem príspevok i pri narodení 4 dieťaťa v plnej výške...

Viem, že si dieťa nemôžem nechať, ale existuje tu štatút utajeného tehotenstva. Budem to tajiť a potom dieťa môžem bez problémov niekomu darovať...

Alebo...

Byť tehotná sa oplatí, môžem ísť od 6. mesiaca tehotenstva na PN.

A hlavne...

Ak si dieťatko nechám i napriek tomu, že som vážne chorá, máme s mužom nárok na zníženie registračného poplatku na auto, a to až o 70 percent (teda, pokiaľ mám s manželom 3 a viac detí).

Nuž, je vidieť, že pani poslankyňa Záborská to má naozaj veľmi dobre premyslené.

Ak takéto vychytávky predloží do parlamentu a ešte tesne po návšteve pápeža, neexistuje, aby bol niekto proti.

Škoda, že len mladí majú takýto kaliber v parlamente.

Ak by totiž pani Záborská zastupovala aj reprodukčné záujmy nás, starších, možno aj my by sme sa dočkali nejakej podpory a možno i príspevku, aby nás tento štát udržal dlhšie pri živote .

Zdroj:

https://www.startitup.sk/zaborska-sa-nevzdava-o-interrupciach-sa-bude-znova-rokovat-dufa-ze-novelu-pretlaci-vdaka-styrom-novinkam/

Skryť Zatvoriť reklamu