Pápež nám odkázal, že máme pozerať nahor. Ale kam?

Písmo: A- | A+

Duše čistých veriacich v tom majú jasno a priznajme si, v súčasnej situácii na Slovensku už im ani nič iné nezostáva, ale čo neveriaci alebo tí, ktorí veria len vtedy, keď sa to hodí? Tí môžu byť z odkazu trochu zmätení.

Kde to je nahor?

Ktorým smerom?

Do akej výšky?

A je to vôbec bezpečné?

Pápež František pri svojom duchovnom odkaze ani len netušil, ako si jeho slová niektorí Slováci zoberú k srdcu. Už včera sa napríklad pozreli nahor vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby a ani sa nepýtajte, ako to dopadlo...

Zatkli si vlastného šéfa.

Vnútro vnútra vtrhlo do jeho kancelárie a milého šéfa odviedli v putách.

Škandál.

I minister samotného  najvnútornejšieho vnútra Mikulec vyjadril hlboké znepokojenie. Nik zatiaľ nevie, či z bezmocnosti, že mu „jeho vlastní“ zatkli „vlastného“, rozčúlenia, že mu ho zatkli „ľudia tých druhých“ alebo z obavy, ako vysoko nahor sa bude kto ešte pozerať. V prípade polície a bezpečnostných zložiek sa už totiž nieže minister, ale ani divá sviňa nevyzná, kto je vlastne viac nahor.

Nuž, z pápežovho odkazu môže byť na Slovensku ešte riadna trma-vrma.

Tých, čo si myslia, že sú vyššie, je dosť a ak sa začnú pozerať tí zdola nahor, nemusí  to pre všetkých hore zostať bez následkov. A nielen na ministerstve vnútra.

V skratke... dá sa povedať, že dnes môžu pokojne spávať asi len tí, ktorí sú o čosi nižšie.

A čo tí hore?

Chránený pred škandálom a vyrazenými dverami snáď môže byť už len ten jeden – na nebesiach.

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu