Politické liguééééreeee alebo Ako som sa už načisto opustila

Písmo: A- | A+

Včera večer som počúvala rozhovor M. Tódovej s prezidentom Kiskom o jeho novej knihe Prezident. Okrem iného tam zaznelo, že časť knihy pána prezidenta je poznačená i jeho poznaním, že vo vrcholnej politike sa dosť pije.

Vraj sa stáva, že už v dopoludňajších hodinách majú mnohí politickí prominenti tak nakúpené, že je až neuveriteľné, že môžu takto fungovať. Neviem, čím sa ma táto informácia tak dotkla, no celú noc sa mi snívalo, že ma opitý predseda Fico vozil v autobuse na zadnom sedadle. Z času na čas sa mu niekde podarilo zaparkovať, spoločne sme pozbierali odpadnuté plechy z autobusu a ja, ako jeho asistentka (neviem, čím som si to zaslúžila), som mu zapisovala do špeciálneho denníka, kde, čo a koľko popil. Nuž, sen to bol náročný. Práce som mala počas celej nočnej nad hlavu a ráno som mala po jazde autobusom žalúdok ako na vode, svalovicu zo zbierania plechov a doslova ma bolela ruka z písania.

No a dnes...

Večer som otvorila youtube, že sa pozriem, čo nové priniesol dnešný deň a hneď ako prvá mi udrela do očí fotka vysmiateho poslanca Blahu a pod ňou nadpis: Vedeli ste, že Eduard Heger kedysi predával vodku? Priznám sa, po informáciách, ktoré som večer pred tým počula od pána prezidenta a po noci strávenej v autobuse s opitým predsedom Smeru, mi napadlo jediné:

A vedeli ste, pán Blaha, že predseda Fico a iní poprední predstavitelia strany ju aj pijú?

Možno by bolo zaujímavé dozvedieť sa, či pán Blaha premiéra Hegera vo svojom videu blahorečí za propagáciu ruskej vodky alebo či sa ho snaží zosmiešniť, ale priznám sa, video som neotvorila. Za prvé, na počúvanie pána Blahu musím mať špeciálnu náladu, a tú som práve nemala, a za druhé: čo keď by sa ma nejaká informácia z čiernej alkoholovej minulosti pána premiéra dotkla natoľko, že by sa mi zasa snívalo? Priznám sa, na druhú noc v autobuse si už netrúfam.

 

Skryť Zatvoriť reklamu