Právny názor prezidentky je, že sa to nedá

Právny názor Roberta Fica je, že sa to dá. Obísť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Prezidentka hovorí, že predložené referendum s uvedenými 2 otázkami je v rozpore so zákonom, lebo sa otázky navzájom podmieňujú. Robert Fico hovorí, že v tom žiadny problém nevidí, stačí dať každú otázku na zvláštny hárok a už to v rozpore nebude. Taký malý obkročný rým v práve.

A to je po kratšej prestávke ďalšie pekné posolstvo Smerom k národu.

Len blázni sa prispôsobujú zákonu. Tí múdrejší zákon prispôsobujú účelu.

Pekne, elegantne, oficiálne, so slovným vysvetlením tých najlepších právnikov. Veď o nič nejde, stačí pár ton papiera navyše, na dvere referendovej miestnosti napísať, že sa jedná o referendá a nie o referendum a fajka zhasla. Iba nepatrná technická záležitosť. Žiadny problém. Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A v hľadaní spôsobov sa pán Fico a jeho pridružený právny zbor veľmi dobre orientujú.

Nuž, nečudujme sa. Majú roky praxe i osobných skúseností. A ak si k tomu prirátame ešte aj priateľské vzťahy s takými mágmi práva, ako je napr. advokát Para či politický dôchodca Kaliňák, majú naozaj veľký náskok pred hradom. Práca s grázlami, ktorých musia koľkoráz zastupovať, je veľkou školou života a v ich právnej poézii sa to obkročákmi len hemží.

A čo z toho vyplýva pre nás, pre úbožiakov právnym názorom nezaťažených?

Buď referendum nebude vôbec (teda, ak vyhrá právny názor hradu) alebo budeme mať referenda dve a možno aj tri (ak sa presadí ten od Ficovcov).

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa toho, či sa to dá na štátnika alebo na právnika...

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  596
  •  | 
  • Páči sa:  2 205x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu