Predtucha exministra Počiatka

Písmo: A- | A+

Pani Počiatková sa rozhodla samostatne podnikať a vzhľadom k tomu, že jej manžel pravdepodobne nemá dôveru v jej podnikateľské schopnosti, chce sa od nej odčleniť. Aspoň, čo sa ich spoločného hmotného majetku týka.

Ako píše Denník N, bývalý minister financií Smeru Ján Počiatek prepísal v auguste na manželku a dcéru takmer všetky nehnuteľnosti. Odmieta však ničím nepodložené podozrenia bulvárnych a iných plátkov, že by to mohlo byť zo strachu pred vlastným trestným stíhaním. Vraj si chce len všetko vopred usporiadať, ak by sa náhodou z dôvodu nepodareného podnikania jeho pani manželky ich cesty rozišli.

A priznajme si, dobre urobil.

Ako minister financií dokáže vidieť aj za roh a veľmi dobre vie, že podnikanie nie je žiadna hračka. Koľkí už zlyhali? A ak svoju manželku dobre pozná a vie, čo je zač, tuší, že by o nejaký ten spoločný majetok mohli prísť. A tak jej ho takmer celý radšej prepísal, aby oňho prišla len ona. Menej ho to bude bolieť, keby náhodou niečo. Spoločne si vraj nechali len maličkú vilu v Cannes, ktorá bude ich rodinným útočiskom v prípade, že pani Počiatková prehajdáka majetky a rodina príde o všetko.

Nuž, dobre to má pán Počiatek premyslené. Nečaká na nešťastie so založenými rukami. Vopred aktívne koná.

Je dobre, že na svete existujú aj ľudia, ktorí s dostatočným predstihom myslia na to, aby sa ich poctivo zarobené peniaze a nahonobené majetky len z dôvodu nedostatočných podnikateľských skúseností rodinného príslušníka, nedostali do rúk nepovolaných. Keby takto rozmýšľal každý, bolo by na svete menej plaču a exekučných konaní.

Pozn. autorky:

Je síce fakt, že by týmto úkonom chcel pred samým seba chrániť exminister svoju manželku (v prípade, že jej by sa darilo lepšie a on by bol tým prísavníkom), ale priznám sa, táto alternatíva mi pripadala pritiahnutá za vlasy tak, že mi to akosi neliezlo z klávesnice...

https://dennikn.sk/minuta/2538199/?ref=mpm

Skryť Zatvoriť reklamu