Programové vyhlásenie vlády je modla (teda, ak vieš, ako s modlou pracovať a patrične vysvetľovať)

Kde zobrať a nekradnúť? Pán Krajniak prekvapuje na každom kroku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Navrhuje nedostatok financií v štátnej kase doplniť zvyšovaním daní a pretože programové vyhlásenie vlády toto vylučuje, vymyslel malú kulehu. Vložil si do neho (vo svojej bohatej fantázii) jedno jednoduché slovíčko: niekomu alebo niektorým. Dane sa síce nemôžu zvyšovať bežnému obyvateľstvu (ako minister sociálnych vecí a rodiny by s takýmto čímsi nikdy nesúhlasil), ale o firmách sa v programovom vyhlásení predsa nič nepíše. Ak sa zdania o trošku, 1, 2, 5, 10 percent niektoré monopoly, vlk sa nažerie, koza zostane celá a ľudia tu budú žiť šťastne a spokojne po veky vekov, amen.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tento pekný nápad ministra Krajniaka celkom iste neostane bez adekvátnej negatívnej odozvy, mne však priniesol nový spôsob nazerania na hlavný dokument vlády. Ak sa na jednotlivé body pozriete z odstupu a trošku prižmúrite oko, dá sa so slovíčkom niekomu alebo niektorým vyčariť všeličo. Stačí pozrieť na názvy jednotlivých odsekov.

Napr. názov jedného z nosných odsekov MAJETOK POLITIKOV POD DOHĽADOM ĽUDÍ  sa dá krásne upraviť bez toho, aby ste niekomu ublížili. Stačí vložiť slovíčko niektorých. MAJETOK NIEKTORÝCH POLITIKOV POD DOHĽADOM ĽUDÍ.  No, nie je to pekná zmena? Alebo MAJETOK POLITIKOV POD DOHĽADOM NIEKTORÝCH ĽUDÍ. Aj toto znie hneď lepšie. Taká maličkosť a ako poteší...

SkryťVypnúť reklamu

Alebo iný príklad: OBSTARÁVANIE – TRANSPARENTNE, JEDNODUCHO, BEZ KRADNUTIA. Príliš striktné a zavádzajúce. Čo tak: NIEKTORÉ OBSTARÁVANIE – TRANSPARENTNE, JEDNODUCHO, BEZ KRADNUTIA.

Alebo ďalší príklad: FINANCOVANIE SAMOSPRÁV. Osobne si myslím, že nie všetky samosprávy si zaslúžia (niektoré nie sú patrične lojálne lebo sú novým trendom neprispôsobivé), takže by sa nič nepokazilo vsuvkou: FINANCOVANIE NIEKTORÝCH SAMOSPRÁV. A hneď je pohľad veselší.

Nuž, pán Krajniak to dobre vymyslel.

I keď to nie je myšlienka celkom jeho a celkom nová (lebo sa vo veľkom využívala i za minulých vlád) a chvíľu sa zdalo, že by v tejto vláde neobstála, zdá sa, že doba pokročila a je priaznivá na jej ujatie.

SkryťVypnúť reklamu

A či to prejde u obyvateľstva?

A prečo by nemalo?

Ak im nikto kompetentný vysvetlí, že ich sa zdaňovanie týkať nebude, rozplynie sa na ich duši, mozgu a iných senzorických častiach tela zodpovedných za rozhodovanie sa hmla pokoja a ako hovorí jeden z našich popredných politikov... dobre bude.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  701
  •  | 
  • Páči sa:  4 966x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu