Rozložíme si to alebo to rozloží nás?

Písmo: A- | A+

Zdá sa, že zvýšenie cien energií nás neminie a vláda už pomaličky začína uvažovať o kompenzácii. Nie celkovej, božechráň, len takej maličkej. Aby sa vlk nažral a koza zostala celá.

Ako prvý sa so svojim nápadom postavil pred publikum minister všetkého sociálneho Krajniak. Toho pri pohľade na klientelu svojho rezortu napadlo, že aby pre Slovákov faktúry za energie neboli takým šokom, mohli by im ich dodávatelia rozložiť na viac splátok, možno i na viac rokov. „To minimálne, s čím prichádzame na rokovanie, ktoré zvolal pán predseda vlády na základe našej požiadavky na koaličnej rade, je, aby podobne ako pri bankových úveroch v prípade, ak sa ľudia dostanú do problémov túto zimu a nebudú môcť hradiť tieto svoje záväzky, aby si ich mohli rozložiť na dlhšiu dobu."

A to je pekná správa pre sociálne slabších spoluobčanov.

Zo slov pána ministra síce tak trochu ide strach, lebo ak navrhuje takéto čosi, pravdepodobne nepôjde o zvýšenie na úrovni 5 alebo 10 eur, ale na druhej strane aj upokojujúco. V decembri si posvietiš a ohreješ sa a i napriek vedomiu, že na to nemáš, sa nemusíš báť, že ťa odpoja. Úhradu si môžeš pokojne rozložiť na celý ďalší rok, keď už na tom budeš celkom iste lepšie.

Osobne si myslím, že je to tak dobrý nápad, že by bola škoda, aby ho pán minister predložil a použil len v prípade energií. Dole v podhradí sa hovorí o rapídnom náraste cien potravín, dopravy a služieb a chudobné rodiny by možno privítali možnosť splátok i v prípade takýchto komodít. Nie je totiž nad dobrý pocit, že môžeš svietiť, ohrievať sa, jesť, cestovať a dať sa ostrihať s pomocou od vlády, ktorá ti kompenzovala navýšenie cien tým, že ich môžeš v pokoji a bez stresu splácať.

Nuž, ak táto pomoc sociálne slabším na vláde prejde, je vidieť, že im na nás naozaj záleží a chcú nám pomáhať až do skonania sveta.

Zdroj:

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/10075727-krajniak-chce-kompenzovat-rast-cien-energii-navrhuje-rozlozenie-splatok-na-ich-uhradu

 

Skryť Zatvoriť reklamu