S obsahom sa fakt nedá nič robiť?

No, skoro ma prekotilo. Na topkách.sk som si prečítala, že sa na web našej NR dostaneme cez prepojenie www.ko.oti.sk.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nuž, v dnešnej dobe technologických vymožeností na tom nie je nič prekvapivé, ľudia sú všelijakí, čo ma však prekvapilo bola reakcia samotnej kancelárie NR SR. Vraj sa s tým nedá nič robiť: „Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky o tejto skutočnosti nevedela, nie je prevádzkovateľom predmetnej domény, a teda nezodpovedá za jej obsah. Podľa charakteru problému, aj keď už o tom vieme, nevieme tomu definitívne zabrániť." 

A to je hrozné.

My, čo sme si prečítali vysvetlenie na topkách, už vieme, že charakteru problému sa nedá zabrániť a kancelária za obsah nemôže, ale ak si niekto tohto vysvetlenia neznalý zadá do adresy len tak, z roztopaše, hore uvedenú adresu a objaví sa mu tam zoznam poslancov NR, čo si pomyslí? Niekto, kto sa nad tým dostatočne hlboko nezamyslí, môže dokonca na sekundu zauvažovať, že by to nebodaj mohla byť pravda! No, nikoho nenapadne, že kancelária NR nie je prevádzkovateľom domény a že nezodpovedá za jej obsah, keď sa do NR cez túto adresu dostal. Skôr sa tí s jednoduchším levelom kritického myslenia a uvažovania zarazia nad nevídanou sebakritikou tejto inštitúcie a nad odvahou sa takto predstaviť verejnosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nuž, neviem, neviem, i napriek tomu, že sa podľa kancelárie NR nejedná v tomto prípade o žiadny trestný čin, mal by niekto kompetentný zasiahnuť. Veľa ľudí verí internetu viac, ako vlastným ušiam a očiam.

Pozn. autorky:

Priznám sa, neoverila som si túto správu.

Neodvážila som sa kliknúť a presvedčiť sa, či obsah zodpovedá adrese.

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  601
  •  | 
  • Páči sa:  2 343x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu