U nás aj za Příhody dědy Jahody môžeš ísť do basy

Priznám sa, nepatrím k vyvoleným s možnosťou nazrieť do uznesení, ktoré poslali Fica s Kaliňákom na druhý breh slobody.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Stálo by to vôbec za čítanie?

Reakciu Roberta Kaliňáka som nestihla zaznamenať, lebo ho zabásli skôr, ako sa stačil k uzneseniu vyjadriť, no Robert Fico nad ním s dešpektom mávol rukou a povedal, že sú to len „rozprávky deda Jahody“.

A nám nezostáva nič iné, ako mu veriť.

Podľa mňa to teda bude nejaká odľahčená literatúra na dlhé zimné večery pre pobavenie a zábavu nenáročného čitateľa.  

Že bude toto literárne dielo obsiahle, nie je pochýb. Životy dvoch našich demokratických velikánov sú totiž doslova pretkané rôznymi zábavnými historkami, takže dedo Jahoda mal celkom iste dostatok materiálu. Len tak napochytro si i ja spomínam napr. na veselý zážitok s uneseným Vietnamcom, ktorý sa z ničoho nič objavil vo vládnom špeciály či rozkošnú príhodku z lesnej poľovníckej chatky v Čifároch, ktorá bola omylom i sfilmovaná a v premiére a v niekoľkých reprízach ju zhliadli tisícky divákov na všetkých staniciach i kanáloch. A to už ani nehovorím, ako sme sa nasmiali nad vtipnými zážitkami s veselým susedom Baštrnákom či huncútom Kočnerom. Úsmev na tvári vyvolali i stretnutia niekoľkých bodrých ujkov posmelených coca-colou či utešená historka z banky, kde sa omylom riešil účet pána Kaliňáka a mnohí z nás sa ešte i dnes smejú nad vtipným rozuzlením celého príbehu plného nedorozumení a nečakaných zápletiek.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nuž, čo vám poviem, dalo by sa spomínať dlho, predlho a môžeme byť radi, že sa našiel akýsi dedo Jahoda, ktorý si dal tú námahu, pozbieral tieto udalosti a zachoval ich na večnú pamäť našim potomkom. Bola by škoda, aby svet prišiel o toľko srandy, ktorú zažili títo dvaja kamaráti na cestách za hranice všedných dní.  

Ešteže si páni Fico a Kaliňák dali vyplácať tantiémy ako zálohu ešte pred tým, ako dedo Jahoda literárne dielo vydal, a mohli si ich užiť či už v Turecku alebo v emirátoch, či na lodi alebo v tryskáči. Je totiž dosť možné, že ak odborná obec posúdi dielo deda Jahodu a uznajú ho ako literatúru faktu, tak v najbližšej dobe si budú chlapci rozmarné letá, jesene i zimy užívať na miestach, kde sa obídu bez väčších finančných nákladov.

SkryťVypnúť reklamu

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 955x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu