Úrady práce a iné zbytočnosti alebo To musím zvládnout sám, na to snad sílu mám

Písmo: A- | A+

Minister hospodárstva Sulík sa rozhodol byť ešte viac odvážnym, ako už je, a jemne nám naznačil, že dosť bolo rozkoše a úrady práce, ktoré sú zbytočným nadštandardom, by sa mali zrušiť.

Vraj, kto prácu chce, tak si ju nájde aj bez pomoci 2000 úradníkov, ktorí našich nezamestnaných v podstate len mapujú a ponúkajú im miesta, ktoré aj tak nik nechce. Pán Sulík je toho názoru, že: „V čase, keď niekto hľadá prácu, stačí mu naťukať si portál niekoho z poskytovateľov pracovných ponúk"  a je to.

Nuž, je to pekná myšlienka a je vidieť, že pán minister je moderný mladý muž a uvažuje v intenciách, ktoré raz budú absolútnou samozrejmosťou, ale obávam sa, že do tohto štádia sme ešte nedozreli. Zistil si pán minister, akí ľudia navštevujú úrady práce? Vie, že tu máme i ľudí starších a dokonca i takých, ktorí klávesnicu videli práve len na úrade práce a internet si pletú s internátom? Nie každý je schopný ťukať tak, aby sa mu podarilo preklikať sa k nejakému prehliadaču, tobôž k nejakej agentúre.

Neviem, ale mám pocit, že sa pán Sulík tak trochu unáhlil. Ako sa hovorí: Huba išla napred.

Či nemá dosť roboty na ministerstve hospodárstva, či sleduje, že minister financií sa postupne vracia do zabehnutých koľají detektíva  na Francúzskej riviére a vidí priestor, kde by mohol ukázať, ako by financie viedol on... ťažko povedať.

Isté je, že ak mu niečo takéto skrslo v hlave, bude to chcieť pravdepodobne zrealizovať do dvoch rokov. Hospodárstvo ide dopredu len veľmi pomaly, väčšinu z rozbehnutých projektov nie je na verejnosti vidieť a zrušené úrady práce budú možno to jediné, čo nám tu po ňom zostane spojené s jeho menom.

A my sa modlime, aby takýchto nápadov s klikaním nedostal viac. Veď vyklikať si dnes môžeme už všeličo...

Zdroj:

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/603114-mozno-nastal-cas-zrusit-urady-prace-tvrdi-sulik-na-co-zamestnavat-dve-tisic-uradnikov/

 

Skryť Zatvoriť reklamu