Už troubějí na horách jeleni II. alebo O ceste jedného mučeníka

Včerajšia spanilá jazda Smeru Bratislavou sa skončila ne/slávne. Hlavný organizátor si ani nezatrúbil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Polícia ho čakala už na štarte a len čo sa zjavil, požiadali ho, aby si presadol do ich auta a milého pána trubadúra si aj bez trúby odvážali na policajnú stanicu. S tichým sprievodom verných trubačov. Tam ho chudáka opusteného vtiahli do útrob strážnej veže a sprievodný konvoj nechali bez vysvetlenia stáť pred bránami.

Čo sa dialo vo vnútri, sa môžeme len domnievať, ale vonku to vrelo.

Členovia a priaznivci Smeru boli najedovaní a zúfalí. Šéf sa im stratil z očí a oni nevedeli, ako ďalej.

Majú ísť trúbiť a pokračovať v ideách protestu?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Majú sa bez šéfa na trúbenie vykašľať a ísť domov?

Majú sa priviazať o mrežu stanice a kričať: pusťte brata domov?

Nezodpovedaných otázok bolo viac ako dosť, a tak sa najodvážnejší z odvážnych, Juraj Blanár, odhodlal konať a s trasúcimi sa prstami stlačil zvonček pri dverách. „Som podpredseda NR,“ povedal rozhodným hlasom do umelohmotného mikrofónu a s razantnosťou jemu vlastnou sa dožadoval podrobných informácií o dianí vo vnútri.

Najviac vystresovaný sa zdal  Ľuboš Blaha, ktorý nemal slov. Celý zmätený len krútil hlavou, opakoval niečo o fašizme a gestape, z času načas fotil či nakrúcal na mobil, aby mal zásobu pre šéfa a do prípadného dokumentu (ktorý z toho pravdepodobne vznikne, pretože každú chvíľu tam bol niekto bez rúška) a jeho vážny výraz v tvári naznačoval vnútorné utrpenie, ktoré sa mu snáď raz vyplatí. Zásah označil za brutálny, a to nemal robiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Pán Blaha si neuvedomuje, že ak niekto nesledoval zatýkanie v priamom prenose (kde prosto Roberta Fica požiadali, aby si presadol do druhého auta a on to s poznámkou, že je poslanec NR a čo si to dovoľujú, urobil), tak si môže pri slove "brutálny" namýšľať rôzne veci. I v mojej nezdravo rozvinutej fantázii som si predstavovala policajnú brutalitu najvyššieho kalibru. Kým som hľadala záznam zo zatýkania na internete, aby som tú hrôzu videla na vlastné či, predstavovala som si, ako bezvládne telo Roberta Fica v posledných zvyškoch roztrhanej košele, ťahajú v kŕčoch ulicami Bratislavy a jeho spotené mužné telo krváca a zanecháva stopy v odtokových žľaboch. No, priznám sa, bola som trochu sklamaná, keď som nič také nenašla. Žiadna skrútená ruka, žiadne výkriky: sadni, ľahni, ruky za hlavu. Celkom nič.

Skryť Vypnúť reklamu

Po hodine predsedu Smeru prepustili.

Z jeho utrápenej tváre bolo vidieť, že si prešiel peklom. Oslepený bleskami fotoaparátov schádzal vysilený po schodoch, očami si kontroloval, či sú tam všetky televízie, s bolesťou v hlase sa tíško pýtal, kde sú jeho straníci a keď ho ubezpečili, že sú všetci s ním, opýtal sa, či majú „tú vec“. Dozvedel sa, že „tú vec“ nik nemá, a tak sa sklamaný po krátkom príhovore pred kamerami za potlesku a výkrikov komparzu "Fico je najlepší", vypravil ku svojmu autu, ktoré mu za čas jeho výsluchu nejaký „blázon“ poškodil.

Nuž, bol alebo nebol tento deň pre predsedu Smeru prínosom?

Skryť Vypnúť reklamu

Ťažko povedať.

I keď to na prvý pohľad vyzeralo na Deň blbec, lebo Robert Fico prišiel o auto, „tú vec“ a čistý register trestov, možno to až tak hrozné nakoniec nebude. Bol tam totiž prítomný Robert Kaliňák, a to je záruka, že skutok sa možno ani nestal.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  630
  •  | 
  • Páči sa:  3 083x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu