V Česku sa zbláznili. Chcú, aby sme plnili medzinárodné dohody

Dnes! Keď máme celkom iné starosti! Tajomné sily, dezoláti a iná háveď nám chcú zobrať Matoviča a oni že... dohody!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Český premiér Fiala včera v nočných hodinách oznámil, že od štvrtka sa na štátnu hranicu medzi Českom a Slovenskom vracajú kontroly. V Juhomoravskom a v Zlínskom kraji sa totiž mnohonásobne zvýšil počet nelegálnych migrantov smerujúcich zo Slovenska. Ako český minister vnútra povedal: „Niekoľkokrát som rokoval so slovenským ministrom vnútra a žiadal som slovenskú stranu, aby plnila to, čo vyplýva z medzinárodných zmlúv, to znamená readmisnú dohodu s Českou republikou. Celkom úprimne hovorím, že sme tu tými diplomatickými krokmi nedosiahli také úspechy, ako sme čakali.“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V preklade a skrátene to znamená, že česká vláda jemne naznačila tej našej, že nám ich budú vracať, no zdá sa, že narazili.

A nečudujme sa.

Veď, čo my tu s nimi.

Po prvé, nemáme teraz čas na takéto sprostosti (Česi asi nevedia, že u nás máme krízy všetkého druhu) a po druhé, my sa riadime heslom, že svoje si nedáme a cudzie nechceme. Keď už raz prešli, nech si ich nechajú. Aké dohody?

A "diplomatické kroky"? To je teraz to posledné, s čím môže u nás pán Rakušan niečoho docieliť.

U nás sa teraz preferujú iné dohody a stratégie. Oveľa účinnejšie.

Intrigy, špekulácie, ohováranie, bitky v krčme...

Diplomacia po slovensky.

SkryťVypnúť reklamu

Pozn. autorky:

A s tým počtom nelegálnych migrantov to minister Rakušan tiež trochu preháňa. Minulý týždeň som bola na návšteve u mamy, ktorá žije v Zlínskom kraji takmer na česko-slovenských hraniciach a hovorila mi, že týždenne jej prejdú okolo okien maximálne traja až štyria, ktorí očividne do dediny nepatria.Takže, aké tisícky...?

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  801
  •  | 
  • Páči sa:  7 937x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu