V iných krajinách ministri financií nespia kvôli deficitom, náš prichádza optimisticky, s krčahom vody

Neviem, prečo sa nápad ministra Matoviča s povinným krčahom vody na stoloch v reštauráciách stretol s výsmechom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Veď práve prezentáciou polovičných porcií a vody zadarmo poukázal tento náš vizionár na budúcnosť gastra na Slovensku. S prihliadnutím na výšku/nížku kompenzácií v jednotlivých covidových vlnách našim reštauráciám, s prihliadnutím na predpokladaný rast cien potravín a s prihliadnutím na avízo, že množstvo slovenských poľnohospodárov a chovateľov končí, je pravdepodobné, že polovica reštaurácií zanikne a tie preživšie budú variť tak draho, že bežný smrteľník na celú porciu aj tak nebude mať.

Možnosť polovičných porcií  za 3/4 ceny je nielen ukážkou ministrovho finančného fištróna, ale pre obyčajných ľudí celkom iste naozajstnou pomocou. Úľavou je i prísľub ministra, že si polovičnú porciu môžu dať nielen deti, ale všetci bez rozdielu veku, pohlavia a vierovyznania a bez udania dôvodu. Bez toho, aby sme sa museli maskovať za maloletých, alebo aby sme sa museli preukazovať diétnym či iným preukazom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A ak si po prečítaní jedálneho lístka uvedomíte, že ceny jedál sú nekompatibilné s vašou peňaženkou/účtom a že nemáte ani na polovičnú porciu, ešte stále máte na stole krčah s vodou.

Bez hanby a studu sa občerstvíte a so vztýčenou hlavou odkráčate von. I s celou rodinou.

A načo popri týchto zložitých úvahách náš pán minister ešte aj myslel?

To, že ste niekedy pri platení prešli len tichým mlčaním a úhradou bez tringeltu, že ste neboli s jedlom spokojní, je minulosť. Odteraz: pekne nahlas a od pľúc musíte čašníkovi nahlásiť, že to bolo hnusné a že nedostane navyše ani cent. Ak si totiž svoju nespokojnosť necháte len pre seba, čašník vám zaúčtuje tringelt bez toho, či chcete alebo nechcete.

Skryť Vypnúť reklamu

Nuž, pán Matovič myslí pri svojich koncepciách na všetko. Je to nielen silná politická autorita, ale i naozajstný zástupca neobyčajne obyčajných ľudí.

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  596
  •  | 
  • Páči sa:  2 185x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu