Vážení občania, teraz zbytočne neotravujme

Predvolebná kampaň je tu a pretože je to obdobie pre strany náročné, kým sa trochu skonsolidujú, nezaťažujme ich.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Členské základne strán a hnutí majú problémy sami so sebou, niektorí z členov sa budú rozhodovať o novom zaradení a novej životnej ceste, nechcime po nich, aby navyše riešili naše malicherné problémy a boľačky, ktoré si môžeme riešiť i sami po vlastnej línii.

Aby nás mohli odborne a zodpovedne zastupovať, na svoju prácu sa musia pripraviť. A keby len to. Veď sú to len ľudia, majú aj svoje vlastné povinnosti a starosti a mnohí z nich aj inú, naozajstnú prácu, ktorá ich živí a dovoľuje im bez nejakých väčších nárokov obetovať sa za nás v parlamente.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A keby len to.

Námatkovo spomeňme nezaradených, preradených a vyradených.

Koľko bezsenných nocí, ťažkých myšlienok a rozhodovacích procesov prebieha v ich hlavách, kým si ujednotia, aké hodnoty vlastne vyznávajú, ktoré z nich môžu speňažiť a vymeniť za iné, na ktoré musia zabudnúť a ktoré nové musia prijať.

Nezabúdajme ani na tých, ktorí si svoj poslanecký mandát (a prípadne i vyšší post) zakladajú nanovo a nezakladajú ho ani tak pre nás, pre občanov, ale s pocitom, že by potrebovali viac lacnejšieho priestoru v médiách na obhajovanie svojej minulosti.

Nezabúdajme ani na tých, ktorí svoje poslanie založili na odkrývaní a čistení Augiášovho chlieva a v rámci toho potrebujú dostatok času na sumarizovanie špiny, návštevy archívov, smetísk a rôznych zahraničných destinácií, kde sa môžu ukrývať dôkazy poškvrneného či nečistého života oponentov.

SkryťVypnúť reklamu

Nuž, príprava našich politických predstaviteľov je časovo i mentálne náročná, a preto, pokiaľ sme aspoň trochu empatickí, nepridávajme im.

Svoje nevyriešené otázky tepelné, svetelné, plynové, zamestnávateľské, samosprávne a iné si riešme sami a tým úbožiakom aspoň tých 8 mesiacov dožičme bez toho, aby sme nadávali, aby sme sa zbytočne pod rôznymi zámienkami organizovane schádzali v uliciach, či aby sme sa niekde sťažovali.

Položme si otázku, ako by sa nám bez nich žilo...

Tak... buďme trochu ľudia.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  842
  •  | 
  • Páči sa:  9 149x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...Maličkosti z temperamentovej poradne...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
SkryťZatvoriť reklamu