Vlasto, nalej alebo Keď má vláda pred sebou hodnotové otázky

Sulík hovorí, že 150 eur by malo stačiť, Matovič s Kollárom navrhujú 500. Za 150 by vraj nešli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Nie, to nie je rozhovor 3 nabudených chlapov, ktorí sa rozhodli zavolať si spoločnosť pre pobavenie. To je rokovanie koaličných partnerov o tom, koľko stojí taký dôchodca. Rozhodli sa totiž riešiť hodnotovú otázku a chceli by namotivovať seniorov k očkovaniu. Nechcú  im to zatiaľ dávať príkazom a pokúsia sa o to najskôr „poctivými argumentmi“.

Lenže, práve pri poctivých argumentoch sa dostali do sporu.

Minister hospodárstva Sulík je telom aj dušou ekonóm a pri pohľade na štátnu kasu vie, že aj poctivé argumenty nemôžu byť len huj buj. Minister financií Matovič  je práve teraz ekonóm a ak sa jedná o poctivé argumenty, nepozná hraníc. Predseda Kollár nie je síce minister ani ekonóm, ale i on má rád poctivé argumenty skôr vyššie ako nižšie, a tak sa priklonil k argumentom poctivejším. Je totiž tak, ako pán Matovič, vizionár a vie, že investovať do budúcnosti sa oplatí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nuž, zdá sa, že hodnotové otázky dávajú našim koaličníkom naozaj zabrať. Pri hodnotových otázkach totiž v koalícii neplatí právo veta, a tak sa budú musieť koaliční partneri na hodnote tejto hodnotovej otázky nejako dohodnúť.

Ale nech je to ako chce, naši seniori už môžu pomaličky otvárať šampanské. Už dnes vedia, že si ich životy vláda cení minimálne na 150 eur a môže byť už len lepšie.

Jedine...

Jedine, že by karty ešte zamiešala ministerka Remišová.

Ale to je vysoko nepravdepodobné.

Počula som totiž, že Európska únia podmieňuje peniaze na obnovu 70% zaočkovanosťou, a tak je možné, že ministerka investícií nepôjde do rizika, prebije svojich partnerov a navrhne očkovací bonus vo výške 1000 eur.

Skryť Vypnúť reklamu

A takémuto poctivému argumentu sa už veľmi ťažko odoláva.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  632
  •  | 
  • Páči sa:  3 132x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu