"Vojak sa musí podriadiť rozkazu,

preto by to mohla byť prvá profesia, ktorá sa bude povinne očkovať. Ja by som bol za," povedal Lengvarský.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)

Minister zdravotníctva Lengvarský dostal za úlohu spracovať podklady k povinnému očkovaniu a on sa tejto úlohy chopil ako správny chlap a generál. Či ho myšlienka nevyjednávať a vydať rozkaz k očkovaniu našich pomerne zdravých mužov napadla už v Ománe pri pohľade na spokojný život v absolutistickej monarchii a sultanáte, neviem, isté je, že sa mu páči a je za. Ono, dohadovať sa so seniormi (ktorým by očkovanie možno viacej prospelo), so zdravotníkmi alebo s učiteľmi, že sa musia nechať očkovať, keď im štát prikáže pod hrozbou vyhadzovu či iných trestov, nie je med lízať, a tak sa v rámci pokoja vo svojej duši a v OĽaNO rozhodol pre skupinu, ktorá nebude rebelovať a ktorá sa musí podriadiť rozkazu. Bez diskusií!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vojaci sú podľa jeho prepočtov najviac ohrozenou zložkou, musia byť dňom i nocou pripravení strážiť našu demokratickú krajinu a nedajboh, ak  by došlo k záplavám, odvážny vojak by išiel zachrániť nejakého seniora zo strechy zaplaveného domu a nakazil by ho COVIDom.

Je pekné, že touto vetou nám dal pán minister najavo, že si svoju úlohu splnil, ale i nádej, že vojaci by mohli byť len prvou profesiou, ktorá sa nebude môcť brániť dobrovoľnému očkovaniu. Verejnosti sa ukáže, že rozkaz je rozkaz, že poslúchať sa musí i v časoch rozkvitajúcej demokracie, a potom už verejnosť ľahšie pochopí, že sa dá ísť iba „tudy Cecilko“.

Skryť Vypnúť reklamu

Nuž, je vidieť, že dovolenka v Ománe nášmu zdravotnému generálovi prospela, že načerpal nové sily a inšpiráciu a podal výkon hodný generála.

Priznám sa však, že sa pri čítaní „vypustenej prirodzenej myšlienky“ pána Lengvarského neubránim otázke: Nemohlo sa stať, že Herodes cestoval po Európe a svoje semä nechal aj v rode nášho budúceho generála?

Zdroj:

https://www.noviny.sk/koronavirus/513594-online-vlnu-zatvarania-v-suvislosti-s-pandemiou-nemame-ocakavat-tvrdi-minister-zdravotnictva-lengvarsky

 

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  629
  •  | 
  • Páči sa:  3 056x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu