(Vý)činy mocných alebo Putinkovia okolo nás

Tak nám včera zabácli Slotu. Prišli mu na korupciu. Vraj bral úplatky a podplácal. Kto by to bol do neho povedal?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Trochu som si na známeho Slováka zaspomínala a...?

Vzdelanie: Banícka fakulta

Úspechy v mladosti: vedúci strediska špeciálnych činností a viacnásobný najlepší pracovník národného podniku Prefmonta Bratislava

Začiatok vrcholovej politickej kariéry: 1990

Poznávacie znamenie: neznáša Maďarov

Majetkové pomery: vraj chudobný dôchodca s Porsche, s vlastným lietadlom a vilou v Chorvátsku

Jeho radosť: mladistvé dievčatá

Jeho najsilnejšie zbrane: alkohol a svojrázny slovník

Neuskutočnený sen: „... ísť na tankoch a zrovnať Budapešť.“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trochu mi to pripomenulo iného politika...

Tiež vyštudoval Banícku univerzitu, tiež sa jeho politická kariéra začala v r. 1990, rovnako je niekoľkonásobným najlepším z najlepších, neznáša ľudí inej národnosti, je vraj chudobný dôchodca s celkom obstojným depom luxusných aut, s niekoľkými lietadlami, loďami a vilami na pobreží, má rád mladučké dievčatká a v poslednom čase je známy ako vedúci akýchsi špeciálnych činností. Na rozdiel od nášho Slotu, ktorému sa jeho sen „... ísť na tankoch a zrovnať Budapešť“ nesplnil, tomuto druhému sa ten jeho plní.

Či mu tiež niekedy na jeho skromný príbytok zaklope NAKA, sa predpokladať nedá, no dúfajme, že Božie mlyny fungujú i za našimi hranicami a sú oveľa spravodlivejšie a rýchlejšie ako tie naše.

SkryťVypnúť reklamu

Pozn. autorky:

Niekedy je až ku podivu, koľko majú najlepší z najlepších spoločného. Či bola v týchto dvoch prípadoch chyba v baníckych školách alebo bol špatný rok 1990, si netrúfam povedať. S istotou však môžem tvrdiť, že ak raz moc dostane do rúk človek nehodný, vždy ju nejakým spôsobom zneužije vo svoj vlastný prospech.

A aké sú potom škody?

Záleží na tom, či sa jedná o Putina alebo len o malého Putinka. Škody sú vždy priamo úmerné veľkosti teritória, ktoré dotyčnému ľudia zveria do správy.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  702
  •  | 
  • Páči sa:  5 010x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu