Vzorom by mali byť už len očkovaní

Pri svojich potulkách internetom som narazila na polemiku, či môže byť Nowak Djokovič vzorom, keď nie je zaočkovaný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Tenis vie síce hrať obstojne, ale čo na tom?

Sú aj dôležitejšie atribúty úspechu, ako je mávanie raketou a odrážanie loptičiek. Taký mladý človek zapne televízor, náhodou narazí na prenos z Australian Open a čo vidí? Nezaočkovaného neboráka, ktorý si nejakým pofidérnym spôsobom zabezpečil výnimku z očkovania a teraz machruje na kurte. Čo si z toho má taký mladý človek zobrať? Čo ho prvé napadne? Prihlási sa do tenisového krúžku? No, možno, ale to je vedľajšie. Čo je podstatnejšie, nedá sa zaočkovať, veď ani Djokovič sa nedal!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Juraj Petrovič (mne doposiaľ neznámy odborník na tituly) polemizuje s názorom .týždňa, že by Djokovič mal patriť k športovým osobnostiam roka a hovorí, že ho to nepotešilo.

A veru ani mňa.

Ako môže byť niekto športovcom roka len preto, že patrí k najlepším v disciplíne a vôbec nespĺňa podmienky osobnosti dnešných dní?

Ako môže byť  športovcom roka niekto, kto nedodržiava protipandemické opatrenia?

S radosťou konštatujem, že i reakcie pod článkom súhlasia s pánom Petrovičom a prikláňajú sa k názoru, že by to takto nemalo byť. Že časy, kedy sa stávali športovcami roka borci len preto, že vedia celkom slušne lyžovať, plávať alebo hrať hokej, by sa mali čo najrýchlejšie zabudnúť.

Skryť Vypnúť reklamu

Nová doba vyžaduje nastavenie nových kritérií. Takých, ktoré vyhovujú súčasným potrebám rozvinutej a modernej spoločnosti. A ak rozvinutá spoločnosť usúdi, že najlepší tenista môže byť len ten, ktorý je zaočkovaný, tak sa tenista, ak chce na Slovensku nejaký titul, musí prispôsobiť.

A nad týmto by sa mali hlboko zamyslieť odborníci na tituly i v iných oblastiach.

Zdroj:

https://www.tyzden.sk/nazory/80341/polemika-hrib-vs-petrovic-je-djokovic-zly-vzor-alebo-osobnost-roka/?ref=tit

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  631
  •  | 
  • Páči sa:  3 103x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu