Zásadné zásady (bez)zásadových

Písmo: A- | A+

Zásadnou, ale už naozaj zásadnou požiadavkou R. Sulíka po vstupe 6 nových poslancov do poslaneckého klubu SaS je, aby ministerka Kolíková zostala ministerkou.

Zdá sa však, že jeho 3 zásadoví koaliční partneri pozerajú na túto jeho zásadnú požiadavku každý inou optikou:

·         Predseda Kollár sa vyjadril, že to nie je problém, koaličná zmluva sa otvorí a ministerka Kolíková zostane ministerkou.

·         Predseda Matovič sa novinárom zdôveril, že Kolíkovej ako ministerke neverí a koaličná zmluva sa otvárať nebude.

·         Predsedníčka Remišová si odpľula síru a k obsadeniu kresla zradkyne Kolíkovej sa nevyjadrila.

A  to znamená jediné: ďalšia koaličná kríza.

Niežeby to Slovákov príliš vzrušovalo, už si zvykli, že krízy súčasnej vlády prechádzajú plynule jedna do druhej, takže je vôbec ťažko postrehnúť, či tento problém patrí ešte do krízy, ktorá práve prebieha,  alebo je to zasa niečo nového, ale i tak, bude to zasa o nervy. V médiách iba ko-ko. Korona alebo Kolíková.

A ako to dopadne?

Ako vždy.

Najskôr sa bude chvíľu bojovať, čie požiadavky a zásady sú zásadnejšie a nakoniec to bude podľa ministra financií.

·         Predseda Kollár si ministerku Kolíkovú zavolá na klub a tam zistí, že je to preradnica preradná a kvôli takej sa neoplatí koaličnú zmluvu otvárať. Bude z toho celý rozčarovaný a pred novinármi opäť sľúbi, že už je to naposledy, čo sa takto handrkuje a že nabudúce  radšej z vlády odíde, než aby prejednával niečo, čo obyčajných ľudí nezaujíma.

·         Predsedníčka Remišová zopakuje už dokonale naučený úprimný úsmev a vetu: Členovia strany Za ľudí si stoja za svojimi hodnotami a chcú si stáť za svojim“ a pretože Mária Kolíková už nie je ich, ale cudzia, tak určite za ňou stáť nebude.

·         Predseda Matovič povie premiérovi, ako to má byť a pán premiér po dlhom rozmýšľaní usúdi, že bude najlepšie, ak sa zmluva neotvorí a ministerku Kolíkovú, ktorá aj tak nemá dôveru u najdôležitejších ľudí vo vláde, nahradí niekto mladší, krajší, s reputáciou a straníckou príslušnosťou, ktorá nebude môcť byť v žiadnom prípade napadnuteľná.

·         Predseda Sulík sklopí uši, upokojí rozkokošený hormón, ustúpi v rámci zachovania koalície zo svojej zásadnej požiadavky a bude vďačný za to, čo má.

Nuž, ale môže to byť aj celkom inak.

Keď totiž medzi sebou súperí toľko zásadových ľudí, môže to dopadnúť všelijako.

Zdroj:

https://www.noviny.sk/slovensko/629635-remisova-o-odchode-kolikovej-oznamila-mi-to-cez-sms-ku-a-takto-sa-slusna-politika-nerobi

 

Skryť Zatvoriť reklamu