Aby tupelá rozumeli...

Písmo: A- | A+

Riaditeľka Odboru tvorby strategických zámerov z Min. zdravotníctva neverí, že niekto môže mať po roku a pol, kedy „tu žijeme ako chuji pozatváraní, poizolovaní, orúškovaní,“ málo informácií a nazvala nezaočkovaných tupelami.

Z komunikácie pani riaditeľky je možné vyčítať, že sa pravdepodobne pohybuje v kruhoch, kde jadrná slovenčina je pre Slovákov zrozumiteľnejšia viac, ako nič nehovoriace sľuby slobody či schôdzky s pápežom. Vie, že ak sa v príhovore k Slovákom použije aspoň jedno sprosté slovo, polovica z nich je okamžite nastavená počúvať. A tak, ako predvoj odboru, zaťala zuby a prihovorila sa Slovákom jazykom, ktorému (podľa nej) všetci porozumejú.

Škoda, že minister financií (ako jediný z vládnych činiteľov), neprekukol strategický zámer riaditeľky tvorby strategických zámerov a tupelov sa zastal. Nepochopil, že pani riaditeľka je platená za stratégie a zámery, že je školená na podobné situácie a že je odborníčkou, na ktorú môže byť minister zdravotníctva Lengvarský pyšný. A povedzme si pravdu, ak má pán minister na ministerstve takých viac, o budúcnosť nášho zdravotníctva sa nemusíme obávať.

Priznám sa, dobre človeku padne, keď na čele tak dôležitého úradu sedí dáma, ktorá vie, ako strategicky pôsobiť na Slovákov – tupelá, aby pochopili význam očkovania. Jej posolstvo je jasné a zrozumiteľné: Jedine, ak budeme všetci zaočkovaní, tu už nebudeme žiť ako ch.ji.  

A to je dobrá motivácia dať sa zaočkovať.

 Zdroj:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/596734-neockovani-su-tupelo-matovic-kritizuje-statnu-uradnicku-od-lengvarskeho/

Skryť Zatvoriť reklamu