Ako môže toto niekto porovnávať?

Písmo: A- | A+

Len čo sa v médiách objavila správa, že ŠVPS SR má z dôvodu úsporných opatrení prepustiť, podľa profesora Bíreša, 100 potrebných zamestnancov, už sa objavujú otázky, prečo sa teda vytvára nové nepotrebné miesto vo vláde.

Ako toto môže niekto zrovnávať?

Alebo toto...

Len čo sa objavila prezidentka v Žilinskej nemocnici, aby prišla podporiť unavených zdravotníkov, už sa niektorí rypáci pýtajú, kde je premiér?

To si nikto neuvedomuje, že pán premiér má v týchto dňoch celkom iné poslanie, ako sa podaromky premávať po Slovensku?

Viete koľko dá roboty vymyslieť pracovnú náplň pre pozíciu, ktorá neexistuje a nie je ani potrebná? Navyše, keď pozícia podpredsedu vlády pre korupciu zatiaľ nikde vo svete ešte neexistuje a on má byť prvý?

To sú hodiny štúdia a množstvá stretnutí s rôznymi odborníkmi, presviedčania seba i svojich kolegov, že práve toto bude tá pecka, ktorá nás vyvedie z krízy. A to všetko v čase, kedy všetci útočia a žiadajú jeho hlavu, v čase, kedy sám prekonáva abstinenčný syndróm zo závislosti na sociálnych sieťach.

Ťažké chvíle nášho premiéra dokážu precítiť len jeho najbližší spoluobyčajníludia, ktorí vidia, ako sa premiér trápi a čo všetko prežíva. Napr. minister Budaj to na TA3 redaktorovi Bielikovi povedal jasne: takto vyzerá prejav pokory pána premiéra.

Takže, vážení, správanie sa pána premiéra nie je odrazom jeho nezvládnutého EGA, ako si niektorí mysleli. Je to pokora. A my môžeme len hádať, ako v jeho podaní môžu vyzerať iné cnosti, ako napr. štedrosť, dobroprajnosť alebo cudnosť.

Skryť Zatvoriť reklamu