Čítala som titulok: Lekári štrajkovať nebudú. Jednoducho odídu

Písmo: A- | A+

A čo učitelia? Včera sa dozvedeli, že ich platy zostanú na úrovni predavačiek v Lidli (bez urážky), a tak asi štrajkovať pod vedením pána Ondeka trošku budú a jednoducho zostanú.

Sú to proste charaktery.

Vláda teraz naozaj nemá na rozhadzovanie. Je treba nové obrnené vozy, označkovať medvede, možno i vysoké odškodnenia pre niektorých omylom zavretých. A navyše, pán Ondek z odborov sľúbil, že to nevzdajú a že budú ako každý rok za učiteľov bojovať.

A kam by aj išli?

Taký pán minister Grőhling by problém asi nemal. Zavrie búdu a vráti sa do kaderníckeho salónu, ale čo už s nejakým dejepisom či telocvikom v zahraničí... ? Doma je doma a nejako to s pomocou Božou snáď prežijú.

A navyše... dá sa robiť aj v rámci platu.

Prídem, odučím, adieu. Do dôchodku to už nejako doklepem.

Lekári – učitelia.

Dve elitné skupiny národa.

Obidve skupiny majú absolvované vysokoškolské vzdelanie, obidve skupiny si neustále dopĺňajú vzdelanie, atestácie... a aj tak – dva rôzne druhy rozmýšľania a sebahodnotenia.

Jedni prezentujú svoju váhu, druhí podváhu.

Jedni chodia s hlavou hore, druhí s hlavou sklopenou.

Jedni si po roku a pol pekla s Covidom uvedomili svoju hodnotu. A ti druhí...?

Uvidíme.

Keď vláda označkuje všetky medvede a technicky sa pripraví na odvetu Talibanu, snáď niečo zostane aj učiteľom. No a potom už nebudú musieť ani štrajkovať, ani odchádzať. Zostanú tu a budú učiť naše deti. Dejepis, telocvik a možno i úcte k sebe samému.

Zdroj:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/601420-lekari-strajkovat-nebudu-jednoducho-odidu/

 

Skryť Zatvoriť reklamu