Keď je kruh začarovaný a poslanec Pčolinský rozčarovaný

Písmo: A- | A+

Strana OĽaNO zobrala pod svoje krídla za sexuálne zneužívanie obvineného kolegu Heráka a zamestnala ho za mzdu 3000 eur. Vraj už bol potrestaný dosť tým, že vyvodil politickú zodpovednosť a vzdal sa poslaneckého mandátu a platu.

A pokiaľ mu nik nedokáže, že zneužíval, tak bude platený tak, ako keby nezneužíval.

V akej oblasti a na akom oddelení pán Herák v súčasnosti pracuje, sa v novinových článkoch neuvádza, no ak má človek aspoň trochu prehľad o výške platov na rôznych pozíciách na Slovensku, je mu absolútne jasné, že to nie je obyčajný úradník s obyčajnou pečiatkou. Musí to byť niečo, kde pán Herák preukazuje svoje špeciálne kompetencie, zručnosti a je exkluzívnym odborníkom. Veď tri tisícky nemajú ani profesori či špičkoví lekári.

To však poslanec Pčolinský asi nevie a poukázal na tento úkaz ako na svinstvo. Nevie, že pána Heráka OĽaNO potrebuje a nemôže si dovoliť stratiť jeho kvality len preto, lebo bol obvinený z dvoch alebo troch sexuálnych prešľapov. A plat 3000 eur je to najmenšie, čo mu môžu ponúknuť, aby si ho udržali, aby im neutiekol ku konkurencii. Na rozdiel od brata pána Pčolinského, ktorého už považujú všetky strany za nepotrebného a nechávajú ho v base. Zatiaľ bez rozsudku i platu.

A poslanec Pčolinský je z toho celý rozčarovaný.

Myslel si, že je tu nová doba a že s novou vládou prišla zmena myslenia a že bude platiť rovnejší meter. Veril tomu a žiaľ musel rešpektovať i zatknutie brata. Veril, že už nebude zvykom, že našich ľudí, ktorí sú z niečoho podozriví, treba upratať na nejaké pekné, málo viditeľné miestečko s platom a s privilégiami, ktoré mu vykompenzujú jeho straty, a niekedy až do doby, keď upadne do zabudnutia.

A zrazu... Herák.

Nuž, pánovi Pčolinskému a nám nezainteresovaným a naivne veriacim bude treba ešte veľa času a skúseností, kým pochopíme, že niektoré veci sa nemenia.

A či je a bude takýchto dobre platených miest pre našich ľudí dosť?

Ale samozrejme.

Niektoré sa postupne uvoľňujú (v súčasnosti napr. miesto honorárneho konzula v Monaku) a niektoré sa novo vytvárajú.

Je to taký malý začarovaný kruh. Žiaľ, zasadený do kosoštvorca.

Zdroj:

https://domov.sme.sk/c/22716716/pcolinsky-kritizuje-dvojstrannost-olano-hnutie-hovori-o-jeho-zaujatosti.html

 

Skryť Zatvoriť reklamu