Lepší medveď na streche ako Tabák v potoku

Písmo: A- | A+

Náš najznámejší národný park je zase v ohrození. Ku kalamitám, k lykožrútovi a k medveďom sa pridala i poslankyňa OĽaNO Tabák, ktorá sa vyzliekla do plaviek a pustila sa do ničenia vodných ekosystémov

Ľahla si do tatranského vodopádu.

V topánkach.

Či to bolo v dôsledku úpalu, hladu alebo zvýšenej hladiny alkoholu v krvi, sa nevie, isté je iba to, že si celý tento ohavný čin nafotila a zverejnila na facebooku. Netušila, že tieto kanály sledujú ako bič boží ochrancovia prírody, ktorí ako náhle z fotografií spoznali lokalitu európskeho významu, zapli alarm.

Tabák je v potoku a likviduje ekosystém.

A tak sa dostala poslankyňa OĽaNO na titulky novín a ľudia si mohli prečítať, že vedľa nadmerného rybolovu, erózie, chemického znečistenia a klimatických zmien i naša Tabák (ktovie čím natretá) v srdci územia 4. a 5. stupňa ochrany prírody a krajiny narušila biodiverzitu vodných tokov a možno i morí. 

Celý tento incident je však pravdepodobne len poľutovaniahodným omylom, lebo ten, kto pozná pani Tabák, vie, že je veľkou bojovníčkou a propagátorkou ochrany a dokonca aj prírody. Vyplýva to nielen z jej spôsobu života, ale najmä z jej vystúpení v parlamente, kde patrí k popredným aktivistom a kritikom tých, ktorí prispievajú k negatívnym zmenám klímy. V jednom z jej vystúpení dokonca povedala, že nezodpovedným správaním ľudí nám tiká časovaná bomba. A to ešte nevedela, že o pár mesiacov neskôr prispeje i ona k nenávratnej zmene kvality európskych ekosystémov.

A čo na to jej stranícky kolega, minister životného prostredia Budaj?

Zatiaľ sa vraj nevyjadril.

Možno Tabák v potoku nevidel.

A možno ju aj videl, ale buď si ju pomýlil so Studenovodskou pannou a myslel si, že tam patrí, alebo nemá čas sa k tomu vyjadriť. Sústredil sa totiž na medvede a život rastlinných a živočíšnych druhov v tatranských potokoch zatiaľ aktívne nesleduje.

Zdroje:

https://domov.sme.sk/c/22706966/tabak-z-olano-zverejnila-fotku-ako-sa-kupe-v-tanap-e.html

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/rozprava/vyhladavanie&CisObdobia=8&PoslanecID=1070&ShowTopItems=True

Skryť Zatvoriť reklamu