(Ne)obyčajný človek alebo Na čo sa vlastne čaká? (aktualizované)

Písmo: A- | A+

Hovorí sa, že na dobré sa oplatí čakať. Nuž, v našom prípade si tým nie som až taká istá a musím sa trochu pousmiať nad naivitou tých, ktorí stále ešte veria v zmenu k lepšiemu v prípade, že Igor Matovič zostane vo vláde.

Sme ako bohatá mladá (tehotná) nevesta, ktorá si berie alkoholika a i napriek varovaniu všetkých naokolo verí, že jej Igorko sa polepší a piť kvôli nej prestane. Pretože ju má rád. Pretože je dobrý a citlivý chlapec. Pretože jej to sľúbil.

A zatiaľ, čo nevesta sedí doma a už 4 týždne pri okne čaká, odkiaľ a s čím (a možno aj s kým) sa jej mužíček vráti domov, Igorko, ruka hore, paža holá, vymetá krčmy, utráca bohatstvo, ktoré vyženil a vymýšľa s kamarátmi tú najneuveriteľnejšiu historku a výhovorku pre svoju naivnú žienku. Nedbá rád múdrych, nedbá zdvihnutého prsta skúsených. Rúti sa do priepasti a ťahá so sebou celú rodinu.

Má na to právo sa takto správať.

Na matrike bolo povedané (a podpísané), že v dobrom aj v zlom a až dovtedy, kým nás smrť nerozdelí.

A tak si Igor robí, čo chce.

Za hlasného povzbudzovania kamarátov v krčme, v súlade s právnymi predpismi tohto štátu, v súlade s toleranciou jeho manželky.

I keď susedia vidia, čo sa deje, zakročiť nemôžu. Pozerajú spoza záclony, klopkajú si na čelo, ľutujú mladé dievča a hovoria: my sme jej to hovorili.

A všetci čakajú.

Na čo?

Možno na zázrak.

A možno na nešťastie, ktoré so sebou prinesie nezodpovedné správanie jedného Igora, ktorý dostal viac, ako uniesol.

Aktualizované:

Tak nevesta sa dočkala. Igorko sa po 4 týždňoch vrátil domov. S kamarátom Edom. Vraj odteraz budú žiť v trojke. Edo bude plniť manželské a iné povinnosti a Igorko sa bude starať o peniaze.

Nuž, i tak še u nas da.

Za hlasného povzbudzovania kamarátov v krčme, v súlade s právnymi predpismi tohto štátu, v súlade s toleranciou jeho manželky.

Skryť Zatvoriť reklamu