Referendum 2021 alebo Radujme sa, zmena sa blíži

Písmo: A- | A+

Pošramotená povesť súčasnej koalície je tŕňom v oku súčasnej opozícii, a tak sa bývalí kamaráti Robert, Peter a Andrej rozhodli ukázať Slovensku,že sa to môže zmeniť k lepšiemu. A strojcovia tohto šťastia majú byť práve oni traja.

I keď to vyzerá, že sa nazbieral dostatočný počet podpisov k referendu a oni by mali rozmýšľať o dohovoroch a spolupráci, ich signály o pokoji a stabilite Slovenska po predčasných voľbách sú zatiaľ zmätočné.

Robert Fico (len tak medzi rečou) jemne naznačuje a prezrádza malé neškodné tajomstvá o bývalých kolegoch, a dúfa, že citlivé ucho voliča aspoň časť z nich zachytí, uchová v pamäti do budúcich volieb a na špinku si spomenie, keď sa za plentou so svedomím bude radiť, či svoj hlas Hlasu alebo Smeru odovzdá.

Mierumilovný Peter Pellegrini mu na oplátku s úprimným a prirodzeným úsmevom odkazuje, že s nikým spoluprácu nevylučuje, ale že keď bude hovoriť on, tak môže hovoriť aj on. A že je o čom, nie je pochýb.

Svätú a stabilitu sľubujúcu trojicu dopĺňa Andrej Danko, ktorý v tom už má taký guláš, že mení svoje postoje, názory a rozhodnutia v niekoľkohodinových intervaloch. Ešte včera sa ohlásil zo Šaštína, kde, ako sa priznal, chodí, keď chce byť sám, a odkázal prostredníctvom krátkeho videa Petrovi Pellegrinimu, že je chrapúň, ktorý namiesto sviatku zasväteného Panne Márii svätí Deň Zeme, že zradil koalíciu, keď navštevoval prezidentku a že SNS ukradol referendum, a dnes oznámil, že s ním a s Robertom Ficom chystá veľkú koalíciu a pozval ho na rokovanie o spoločnom postupe.

Nuž, občan je zo správania týchto troch zjavov trochu dezorientovaný.

Ale povedzme si pravdu, vážení, majú ešte čas. Rany zo všetkých zrád, ktoré dostali od toho druhého či tretieho, sú príliš čerstvé a potrebujú ešte zopár mesiacov na zotavenie. A potom, keď sa i posledná rana zacelí a poslednú chmáru z čela zotrie čas, vznikne priateľstvo tak odlišné od falošného priateľstva v súčasnej koalícii, že budeme všetci vyvaľovať oči a niektorí možno i iné útvary na svojich telách. Priateľstvo, o ktorom sa bude písať nielen v dennej tlači vo viacerých jazykoch, ale i v análoch slovenskej histórie. 

Radujme sa, priatelia, zmena sa blíži.

Zdroje:

https://refresher.sk/97527-Andrej-Danko-chysta-s-SNS-velku-koaliciu-so-Smerom-a-s-Hlasom-Vraj-zlozia-vladu-bez-Matovica-Kollara-a-Sulika

https://www.youtube.com/watch?v=f6rE26mU8Lw

Skryť Zatvoriť reklamu