Sláva na ulici, ho...o v truhlici

Obraz Slovenska dnešných dní. Vodíkové auto v Dubaji, doma - čakatelia na smrť v nemocniciach a pred nimi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (82)

Zatiaľ, čo sa naša zmätená vláda a jej komplici dohadujú o štvrtinových až polovičných reformách všetkých oblastí života (len aby neprepadli dotácie z EÚ) a zatiaľ, čo sa skorumpovaná opozícia bije o znovu prevzatie moci (len aby sa neprevalilo ešte viac špiny, ako je už vonku), obyčajnému človeku je zle.

Pri pohľade na ...

Od žalúdka z....

Rozbitá spoločnosť plná strachu z budúcnosti a plná nenávisti k tým druhým je ako para pod škridlou. Prestáva veriť, prestáva sa tešiť, prestáva mať nádej.

A niet sa čo čudovať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Učia nás, že takmer každý naokolo je nepriateľ. Jeden je nezaočkovaný, druhý zaočkovaný. Jeden mi závidí, druhý ma nenávidí. Rodiny sa prestávajú stretávať, deti sa vonku prestávajú spolu hrať. Prestalo sa spievať, tancovať a nahlas sa smiať. Kultúra a folklór face to face sa minimalizuje a je určená len pre určitý počet a okruh ľudí, ktorí sa nesmú premiešavať.

Zatiaľ, čo odborníci od zelených stolov vymýšľajú nezmyselné a nelogické opatrenia (ktoré sami veselo porušujú a na ktorých trvajú i keď nefungujú) a čudujú sa, že sa situácia čoraz viac zvrháva, odborníci z praxe bijú na poplach. Ľudia prestávajú hovoriť, niektorí i čítať. Prestávajú mať prehľad o tom, čo sa ešte môže a čo už nie. Strácajú všeobecný prehľad a ich pozornosť sa sústreďuje na denné počty infikovaných, testovaných, hospitalizovaných a mŕtvych. Snažia sa počúvať pokyny zhora, ale na vlastnej koži cítia, že nefungujú tak, ako im bolo sľúbené. Začína sa viac šepkať, sledovať zakázané články a stránky, spiklenecky porušovať nastavené pravidlá, stretávať sa tajne.

Skryť Vypnúť reklamu

Čoraz viac ľudí je smutných a nešťastných. Mnohí z našich susedov a známych cítia, že sú chorí, ťažko chorí, ale nemajú so svojim trápením, kde ísť. Lekári sú vyčerpaní alebo nie sú, odborníkov je málo a sú drahí, priatelia majú svojich starostí nad hlavu. Onkologickí pacienti čakajú na pomoc na preplnených chodbách a v bolestiach mesiace, mnohí z nich sa pomoci už nedočkajú.

Zvýšila sa spotreba alkoholu, rastie agresivita a násilie. Všade. Doma, na ulici, v médiách.

Lebo covid...

Lebo Fico...

Lebo Radičová...

A čo naši, celkom slušne platení predstavitelia, ktorí by nám mali svojim správaním a odkazmi dávať nádej a vieru?

Skryť Vypnúť reklamu

Udržujú nás v strachu a v napätí.

Premiér sa sústreďuje na udržanie vlády, minister financií na udržanie zvyšných peňazí, predseda parlamentu na udržanie pozornosti a preferencií. Predseda Sulík obhajuje z Dubaja chyby spôsobené svojou zaneprázdnenosťou, predsedníčka Remišová obhajuje význam svojho ministerstva. Minister Grőhling už chce mať toto obdobie čo najskôr za sebou a ísť kade ľahšie, Minister Naď posiela vulgárne odkazy tým, ktorí dávajú najavo svoj nesúhlas s nastavenými opatreniami, ministerka Kolíková svoju reformu prispôsobuje tak, aby len už nejako prešla, minister Lengvarský cestuje na príkaz ministra Matoviča po Slovensku a ministerka Milanová v podstate zanikla. Opozícia sa vytrvale dištancuje od svojej čiernej minulosti, kritizuje neznesiteľnú prítomnosť a sľubuje (ak ich zvolíme, najlepšie ešte v predčasných voľbách) sladkú a krajšiu budúcnosť pod vedením tých, ktorí si už svoje neoprávnene odsedeli alebo ich to ešte len čaká.

Skryť Vypnúť reklamu

A Slovensko?

Tá krásna, slobodná, demokratická krajina plná radosti a života?

Odpoveď nechávam na posúdenie láskavému čitateľovi.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  601
  •  | 
  • Páči sa:  2 360x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu