Tak nám ministri schválili Sputnik

Písmo: A- | A+

EMA ho síce neodobrila, minister zdravotníctva by ho neodporučil sebe ani svojim blízkym, expremiér, ktorý ho vybavil, by sa ním nezaočkoval, lebo by mu skomplikoval cestovanie,

väčšina poslancov a členov vlády je už zaočkovaná inou značkou a ten zvyšok sa zaočkovať nechce, ale nám kvalitu doprajú. Veď komu inému, keď nie svojmu milovanému ľudu?

A či ho bude dosť?

Žiadny strach. Expremiér vypočul státisíce hlasov Slovákov, ktorí doslova volali po tomto druhu luxusného tovaru a objednal ho v takom množstve, že sa nemusíme báť, že by sa nám neušlo.

Len si musíme trochu švihnúť.

Na ministerstve zdravotníctva sa totiž nevedeli dohodnúť, či je Sputnik bezpečný alebo nie, a tak rozhodnutie presunuli na odborníkov z vlády, a kým sa k nemu odborne vyjadrili ministerka kultúry, ministerka spravodlivosti či minister dopravy, to chvíľu trvalo, no a Sputnik nám zatiaľ v skladoch zostarol. Bijú mu biologické hodiny a aby sa nemusel vyhodiť, je potrebné ho čo najrýchlejšie presunúť tam, kde vraj patrí: do slovenských krvných obehov.

Ale nemusíme sa báť, že by sa to nestihlo.

I keď sa čas expirácie vakcín blíži, všetko sa stíha. Aspoň prvú dávku nám zdravotníci aplikovať stihnú určite. Ak bude treba, očkovacie centrá sa otvoria i v poobednej, prípadne nočnej zmene, pomôžu zaškolení dobrovoľníci a v najhoršom prípade, sa klienti budú pichať sami medzi sebou.

Čo sa týka druhej dávky, tam už to bude horšie.

Ale i to sa pri dobrej vôli vyrieši.

Odborníci zasadnú, poradia sa a pravdepodobne zistia, že časové rozmedzie medzi dvomi dávkami nemusí byť dlhé týždne, ale stačí pár dní, možno pár hodín a v prípade potreby, keď už bude veľmi prihorievať a v ampulkách sa začne tvoriť kal, tak bude povolené pichnúť i obidve dávky naraz. Veď aj tak bude klient podpisovať informovaný súhlas, že preberá za svoje rozhodnutie a konanie zodpovednosť, tak to už sa zvezie pri jednom.

Takže Slováci...

Nepozerajme ani na končiacu záruku vakcín, ani na to, že ju nik z vlády nechce. To, že nám ju naši ministri schválili, je zárukou jej bezpečnosti a kvality, berme to ako dar a pomôžme im konečne uzavrieť kauzu Sputnik. Sme im to dlžní. Veď toľko sa kvôli nám natrápili a toľko to stálo peňazí!

Máme na to asi mesiac, tak sa neondime a smelo (ruka hore, paža holá) vykročme ku slobode a k lepším zajtrajškom...

Zdroj:

https://www.aktuality.sk/clanok/894900/kauzu-sputnik-sme-chceli-konecne-uzavriet-expremier-sa-uz-nebude-angazovat-na-zdravotnictve-rozhovor/

Skryť Zatvoriť reklamu