Tu máš 5 eur a kúp si niečo hodnotného na seba, potom si to skontrolujem

Písmo: A- | A+

Touto vetou môjho manžela začíname vždy naše rodinné nákupy. I keď ju používa už roky, vždy sa na nej zasmejeme. Vraj ju kedysi použil jeho otec a už to v rodine zostalo. Možno sa podobne zabávajú i Matovič s Lengvarským.

Minister financií Matovič vypočul po pár mesiacoch žiadosť ministerstva zdravotníctva a rozhodol sa obetovať takmer 3 milióny eur na očkovaciu kampaň.Ťažko povedať, aký význam jej prikladá, ale odkaz ministrovi Lengvarskému je jasný: „Dôrazne žiadame, aby boli peniaze zo strany ministerstva zdravotníctva vynaložené účelne a efektívne, lebo nechceli by sme, aby boli znova hodené do koša a minuté bez akéhokoľvek efektu.“

No a pán Lengvarský si ide „kúpiť niečo hodnotného na seba“, čo si potom pán Matovič skontroluje.

Je fakt, že minister financií má už zo pár úspešných projektov za sebou (nákup Sputnika, celoplošné testovanie), je skúsený investor a vie, že na neskúseného Lengvarského musí dozrieť, aby zas niečo nezbabral. Sám celkom iste vie, ako by sa to dalo urobiť, ale chce nechať nováčika Lengvarského učiť sa a byť mu len dobrým koučom.

Aby sa efekt kampane dal lepšie merať, dokonca spúšťa po vzore úspechu niektorých zahraničných krajín i svoj vlastný projekt - očkovaciu lotériu.

Ako si budú chlapci výsledky a efekty obidvoch kampaní medzi sebou merať a porovnávať, sa neodvažujem odhadnúť, ale zdá sa, že neočkovaní budú mať teraz toľko motivácií a lákadiel, že by v tom bol čert, aby sme sa percentom zaočkovanosti nedostali do jesene na popredné miesta svetovej hitparády.

A keď nie?

Nuž, čo vám poviem, pán Lengvarský je predsa len neskúsený a mali by sme mu jeho zlyhanie odpustiť.

Zdroj:

https://domov.sme.sk/c/22706693/ockovacie-loterie-v-usa-skoncili-fiaskom-matovic-je-prisny-len-k-lengvarskemu.html

Skryť Zatvoriť reklamu