U nás by ani Gogoľ nestíhal

Písmo: A- | A+

Vážení politici, prrrr. Veď, toto sa fakt nedá stihnúť. Nejako sa dohodnite a svoje námety na satiru skúste dávkovať po troškách. Alebo sa aspoň vo vašich extempore striedajte, aby sme to stačili zaznamenávať...

Veď posúďte sami...

Dve predstavené daňové reformy jednej vlády za 24 hodín!

Igor Matovič si po Sputniku a zahraničných veciach berie do agendy ministra financií už aj zvyšovanie pôrodnosti a ak ho v jeho zámeroch koaličníci nepodporia, hrozí odchodom z vlády!

Do agendy ministerky spravodlivosti zasahuje v záujme spravodlivosti Sme rodina a zvyšuje tlaky na zmenu kolúznej väzby z dôvodu: máme tam Pčolinského!

V noci vychádzajú a pracovne sa v bare pri poháriku stretávajú tí, čo zákaz vychádzania schválili a bary zavreli. Riešia rodinnú politiku a očkovanie. Po dvoch litroch vína! A Pod lampou... ach, bože.

Prezidentský palác kontroluje 600 tisíc podpisov na petičných hárkoch, pričom je jasné, že drahé referendum by bolo platné možno len vtedy, keby sa ho zúčastnili asi 2 milióny ľudí.

Do toho za dverami tretia vlna pandémie a prvá kríza druhej Matovičovej vlády, ktorá nebadane prešla z druhej krízy prvej Matovičovej vlády.

A to som ešte nespomenula opozíciu.

Ak to tak po sebe znovu čítam, pýtam sa samej seba, či to, čo sa u nás deje, potrebuje vlastne ešte satirika na nejaké ďalšie literárne stvárnenie.

Skryť Zatvoriť reklamu