V Škótsku dnes porazili menštruačnú chudobu

Od 15. 8. poskytujú ženám vložky zadarmo. Zo zákona. U nás sa objavu takéhoto typu chudoby ani zákona báť nemusíme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Po prvé, rešpektujeme najnovšie svetové trendy a máme chudobu pohlavne korektnú, a po druhé, naše politické špičky majú celkom iné starosti, ako je chudoba. A menštruačná tobôž.

V Škótsku zákon predložila ministerka zdravotníctva a jednohlasne ho schválil celý parlament, no môžeme sa u nás spoľahnúť na Lengvarského? Veď ten sa už mesiace snaží udržať pri živote aspoň akú takú funkčnosť zdravotníckeho systému, a priznám sa, keď ho vidím, aký je unavený a bez chuti, tak ho dokonca upodozrievam, že nespí, po nociach sa prezlieka za sestričku a slúži nočné po rôznych oddeleniach, kde práve nejaká vypadla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Snáď nejaká ministerka by mohla...

Ale ktorá z tých našich si všimne menštruačnej chudoby?

Remišová? Tá bojuje proti byrokracii a vo voľných chvíľach buď ráta, koľko sme za jej éry nemuseli poslať dokladov na úrady, alebo pomáha objavovať rímske dedičstvo na Dunaji. Kolíková zháňa prachy na chod našej dožívajúcej spravodlivosti, lebo Matovič sa zaťal a nechce jej poslať ani cent. A Milanová? Tá by mala sedieť na kultúre, ale či ešte žije...

A čakať, že si menštruačnej chudoby všimne chlap? Naď alebo Budaj...?

Naď by si menštruácie všimol jedine vtedy, ak by bola súčasťou nejakého Migu alebo strely s plochou dráhou letu za výhodné ceny, a Budaj, ak by vo veľkom začali krvácať medvedice.

SkryťVypnúť reklamu

Nuž, takto poviem.

Menštruačnú chudobu nik z našich elít hľadať nebude.

Keď už si menštruácie niekto všimne, tak snáď len zúfalý Matovič, ktorý, ak zistí, že ju nemá každý, ju bude chcieť ako privilégium zdaniť, alebo predseda Kollár, ktorý s radosťou príjme akúkoľvek správu o tom, že sa niekde v jeho blízkosti vyskytla.

Zdroj:

https://www.zenyvmeste.sk/skotske-zeny-vlozky-tampony-zadarmo-menstruacna-chudoba

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  771
  •  | 
  • Páči sa:  6 998x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

727 článkov
SkryťZatvoriť reklamu