Z denníka načisto zorientovanej občianky

Písmo: A- | A+

Predseda parlamentu v úzadí zo zdravotných dôvodov, premiér v úzadí z vlastného rozhodnutia, minister hospodárstva vraj masový vrah, strana Za ľudí s prižmúrenými očami a opozičné strany v popredí organizujú občianske referendum.

V rámci koalície vzniká niekoľko krídel, pričom už teraz nie je možné celkom dobre rozpoznať, čo to je za vtáka, kto je s kým, kto proti komu a ktorým smerom koaličný vták letí. Na zasadania chodia strany s vlastnými názormi a s presvedčením, zo zasadaní odchádzajú s vlastnými názormi a s presvedčením, pričom na zasadaniach hlasujú za názory a presvedčenie niekoho iného. Po zasadaniach na vlastných tlačovkách jednotliví lídri vysvetľujú verejnosti, prečo sú lepšie ich názory a presvedčenie, prečo si za nimi stoja a prečo hlasovali za celkom iný názor a presvedčenie.

Ak svoju tlačovku avizuje minister zdravotníctva, vieme, že pôjde o ťažkú, depresívnu hodinku až dve, v ktorých nás unavený minister s ešte unavenejšími povzdychmi oboznámi s novou prezentáciou, s rôznofarebnými mapami Slovenska, so všetkými novými mutáciami koronaviru, ktoré sa k nám, bezbožníkom chystajú, a s novými výnimkami z výnimiek. Ak svoju tlačovku ohlasuje premiér, vieme, že to bude o bolestnom hľadaní a ešte bolestnejšom nachádzaní vinníkov súčasného stavu, ktorý je a bude i naďalej neradostný a bezútešný.

A toto zhodne potvrdzujú i tlačovky opozičných strán. Tie nás utvrdzujú v tom, že lepšie už bolo, ale ak budeme chcieť, lepšie zasa môže byť. Zároveň opozičné strany využívajú čas, kedy sa koalícia likviduje sama medzi sebou a pravdepodobne pre úspech sa rozmnožujú. Delením. 

A ja ako občan?

I vo svojich 80 rokoch chcem byť informovaná, a tak vedľa mojich obľúbených telenoviel pozerám všetky správy, tlačovky a diskusie z domova i zo sveta.

Je síce fakt, že vzhľadom na moje neostré videnie, neviem, akú farbu má dnes môj okres a či môžem ísť do lesa za domom s potvrdením o bezúhonnosti, ale zato viem, že politický väzeň Brheľ a záletník LIpšic si uliali provízie za striekačky z firmy Chirana T-indžekta, ktorá (podľa ministra hospodárstva Sulíka) sídli kdesi na Záhorí a predbehli sa s Cibulkovou na očkovaní proti tetanu.

Alebo to bola sestrička z Modrého kódu?

Skryť Zatvoriť reklamu