Zriedkavé krvné zrazeniny a iné drobnosti

Písmo: A- | A+

Zázrak v podobe tekutiny rôznych značiek, ktorá je dnes symbolom záchrany sveta, ukrýva v sebe drobné tajomstvá. Čo značka, to iné tajomstvo. Sú to tajomstvá tak tajomné, že o väčšine z nich netušia ani len samotní výrobcovia.

Nemôžu. Pre krátkosť času nestihli rozbaliť ešte celé kinderko. Zatiaľ odstránili alobal a vyjedajú čokoládu.

A tak...

... vzhľadom na dobrý úmysel, radosť a záujem zákazníkov, svetový mier a celkom slušný zisk, ktorý z nich plynie, sa rozhodli o týchto skrytých prekvapeniach zatiaľ príliš nehovoriť. Načo? Každý si tam aj tak nájde niečo iného. Najdôležitejšie je, aby sa zákazníci nepríjemných prekvapení nebáli, aby dôverovali globálnemu účinku a hlavne, aby sa očkovali. A tak výrobcovia v záujme verejného blaha dávajú týmto prekvapeniam upokojujúce prívlastky. Sú nezvyčajné, zriedkavé, atypické, mimoriadne, vzácne či ojedinelé, prosto úplne a celkom vedľajšie.

No a ak je niečo ojedinelé, netreba tomu venovať zvláštnu pozornosť. Ako výrobcovia s obľubou hovoria: celkové prínosy prevyšujú nad rizikami. Alebo ako hovoria Slováci, keď sa rúbe les, musí sa rátať s tým, že z času načas padne nejaký ten strom. Alebo ako hovorí pán profesor Krčméry: „Nežiadajme od odborníkov a výrobcov, aby už dnes odpovedali na všetky otázky.“ Pichneme a uvidíme. Veď preto predsa dostávajú výrobcovia od liekových agentúr len podmienečný súhlas. I Astra Zeneca taký jeden má a je pravdepodobné, že po čase, keď ŠÚKL prehodnotí údaje, ho dostane i Sputnik, hovorí pán profesor. Veď zbytočne trčí v skladoch. Blíži sa koniec jeho použiteľnosti a treba ho minúť. Toľko peňazí to stálo. Nemôže skončiť niekde na skládke nebezpečného odpadu. Veď ak sa niečo v budúcnosti prevalí, agentúra zoberie súhlas a výrobcovia majú po ftákoch

Uf. Aspoňže tak.

Človeku sa po týchto upokojeniach hneď ľahšie dýcha. I so zriedkavou krvnou zrazeninou.

Zdroj:

https://www.ta3.com/clanok/1207492/opatrenia-vlady-a-vakciny-problemy-s-ockovanim.html

Skryť Zatvoriť reklamu