Ako láska z Horského parku zasiahla do našej rodiny

Z paneláku na sídlisku sme sa presťahovali do Starého Mesta.

Ako láska z Horského parku zasiahla do našej rodiny
Horský park (Zdroj: archív RT)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Volám sa Róbert Thomas, narodil som sa v roku 1983 v Bratislave. Vyrastal som na sídlisku Lúky v Petržalke. Na základnú školu som chodil pri legendárnom jazere Veľký Draždiak, dnes už žiaľ táto škola neexistuje. Keď som navštevoval gymnázium na Einsteinovej ulici, spolu s rodičmi sme sa presťahovali z paneláku do rodinného domu v Horskom parku, ktorý leží v mestskej časti Staré Mesto. Bolo to na prelome milénia, písal sa rok 2000.

Toto som ja na sídlisku v Petržalke v roku 1985.
Toto som ja na sídlisku v Petržalke v roku 1985. (zdroj: archív RT)

K tejto lokalite našu rodinu viažu krásne spomienky. Moji rodičia sa zoznámili v internátnom rozhlasovom štúdiu Horský park práve v deň otcových narodenín. Písal sa vtedy rok 1973 a po štyroch rokoch bola svadba. Mama je advokátka a otec pracoval v zahraničnom obchode.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Moji rodičia v mladosti na Čertovici v roku 1978.
Moji rodičia v mladosti na Čertovici v roku 1978. (zdroj: archív RT)

Už takmer 22 rokov žijem v Starom Meste neďaleko miesta, ktoré je pre našu rodinu symbolické. Keď sme sa presťahovali z panelákového bytu do rodinného domu so záhradou, ktorá je určite veľkou výhodou, do rodiny nám pribudol aj rotvajler Brando, ktorý dnes už bohužiaľ nežije. Páči sa mi, že je to tichá lokalita a máme blízko do centra. Máme však o niečo komplikovanejšie spojenie MHD do iných častí mesta. Som rád, že žijem v blízkosti prírody, je tu dobrá komunita ľudí a susedov, nadviazal som aj nové priateľstvá prichádzajúce s výchovou detí. Chýba mi tu však lepšia občianska vybavenosť, obchody sú pomerne vzdialené.

SkryťVypnúť reklamu

A ešte aj niečo o mne

Vyštudoval som Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. V roku 2006 som obhájil diplomovú prácu na tému Medzinárodná marketingová stratégia a v období rokov 2009 až 2016 som pokračoval v doktorandskom štúdiu na fakulte Medzinárodného obchodu, kde som napokon získal titul PhD. za dizertačnú prácu o fúziách a akvizíciách podnikov.

V apríli 2012 som sa oženil, neskôr sa nám narodili dvaja synovia. Náš vzťah s manželkou nevydržal a pred časom sme sa rozviedli. Oboch synov máme v striedavej starostlivosti.

Pracujem v nadnárodnej spoločnosti, kde sa venujem správe majetku a nehnuteľností. Hovorím po anglicky a po nemecky. Voľný čas trávim úplne bežnými záujmami ako cyklistika, fitko, kino, divadlo, príroda, priatelia...

SkryťVypnúť reklamu

Okrem toho som sa rozhodol, že vo voľnom čase skúsim občas niečo napísať o lokalite, v ktorej žijem, o krásnych miestach, o dobrých ľuďoch, ktorí tu bývajú, o ich radostiach a problémoch.

Róbert Thomas

Róbert Thomas

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  21x

Volám sa Róbert Thomas, narodil som sa v roku 1983, žijem v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto v lokalite Horský park. Pracujem v medzinárodnej spoločnosti. Občas by som chcel napísať článok na tento blog o živote, o ľuďoch, o Horskom parku a jeho okolí, o Starom Meste... Ide výlučne o moju súkromnú aktivitu, ktorej sa venujem vo voľnom čase. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu