ĽS-NS to natrela liberálom a drvivo vyhrala voľby! A čo teraz? Ako ďalej?

Fikcia: Najlepší možný scenár pre Kotlebovcov sa naplnil. So ziskom 48 % zostavili jednofarebnú vládu a budú tak udávať smer krajiny minimálne ďalšie štyri roky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pokúsim sa písať čo najjednoduchšie a najstručnejšie. Mám totižto veľa, priveľa otázok. Kotlebovci versus liberáli a všetci ostatní. Úporne sa snažím nájsť príčinu tohto horlivého súboja. Pozorujem priam fanatických sympatizantov, ktorí si svoje profily, internetové kontá alebo aj autá a ďalšie veci nálepkujú a označujú zelenými logami strany. Pozerám videá od Lívie z Kulturblogu, sledujem Uhríkove statusy plné fotografií natrieskaných sál v našich mestách. Všetko doplním zostrihom oduševneného výkonu Mazureka stojaceho na pódiu pred plným námestím sympatizantov či statusom k agresívnemu správaniu cigánskych výrastkov kdesi pod kopcami Levočských vrchov. Všetko zakončím čítaním komentárov od voličov ĽS-NS, napríklad na FB stránke Andreja Kisku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koniec-koncov, veď dobre to tí chalani hovoria, nie? Tvrdia, že ochraňujú slušných, tí zlí a útoční liberáli im narušujú mítingy a oni chcú pre nás len to najlepšie! 29.2.2020 im to tam hodím. A čo potom?

Logo ĽS-NS
Logo ĽS-NS (zdroj: wikipedia.org)


Čo spraví ĽS-NS so stavom nemocníc a nedostatkom lekárov, zdravotných sestier a rôznych asistentov pre dlhodobo chorých a starých ľudí? Ako odstránia prekážky, ktorým dnes čelia zdravotne postihnutí ľudia? pripravení na to, že o pár dekád nebude mať na dôchodcov kto robiť? Čo teda s dôchodkami? Kto zapláta dieru v systéme?

Zavedú voľby cez internet? Ako? Čo všetko si vďaka ich úpravám budú môcť Slováci vybaviť cez internet, než aby museli chodiť s papiermi po úradoch? Akými krokmi zvýšia dôveru Slovákov v justíciu? Upravia kompetencie mestským policajtom? Akým smerom sa bude uberať naše školstvo? Ako vyriešime nedostatok asistentov učiteľov a vzdelanostnú úroveň rómskej populácie?

Ako to vidia so zonáciou v Tatrách? Akým smerom sa bude uberať nadmerná ťažba v našich lesoch, kto z nich má riešenia a plán? Aký zachováme postoj ku klimatickej kríze? A čo uhríkova uhlíková neutralita? Čo s turistami? Budú mať po vystúpení z EÚ väčšiu motiváciu prísť na Slovensko? Z akých zdrojov nahradíme eurofondy a ďalšie peniaze, ktoré k nás z európskych krajín pritekajú? Napríklad granty EHP? Čo urobíme s peniazmi, ktoré už nebudeme musieť posielať EÚ? Kde a z akých peňazí postavíme alebo obnovíme železničné trate? Ako pomôžu slovenských športovým klubom a športovcom celkovo? Keď vyženieme i odradíme zahraničných investorov, kde nájdu desaťtisíce Slovákov novú prácu? Ako prilákajú domov Slovákov zo zahraničia? 

Vystúpime z Európskej únie a budeme bližšie k Rusku. Budú našinci chodiť zarábať peniaze na "komandirovky" do Irkutska, Krasnojarska či Soči? Zrušíme tie zapredané médiá a budeme čítať ich stranícky časopis? A v TV to bude ako? To je riešením? Čo budeme robiť s homosexuálmi a s mimovládnymi organizáciami? Ako oslávime výročie SNP v Banskej Bystrici v roku 2020? Akým smerom sa vlastne bude uberať naša zahraničná politika? Keď vystúpime z EÚ, postačíme si s tými 10 000 vojakmi a troma tankami? Kde zoberieme peniaze na rozšírenie armády? 

Akých odborníkov, ľudí so skúsenosťami a hmatateľnými výsledkami ponúka ĽS-NS? Kto by mali byť vzormi morálky a umu? Čo doposiaľ dosiahli? Aké návrhy predkladali poslanci ĽS-NS v parlamente za obdobie 2016-2020? Čo si myslia o ateistoch a ľuďoch, ktorí sa nehlásia ku kresťanstvu? A sú teda najväčším problémom Slovenska v roku 2020 migranti, no-go zóny a islam? A čo s tými desaťtisícami Srbov, Ukrajincov a Rumunov u nás?

Ak ste voličom ĽS-NS, poznáte ODPOVEDE?

A čo viac, hviezda Kulturblogu, Lívia Garčalová, sa vraj (áno, je neoverená informácia, čo plne deklarujem) chystá študovať žurnalistiku. Napríklad na Univerzite Komenského v Bratislave. Je členkou Ľudovej mládeže, kamaráti sa s Mazurekom a tak dedukujem, že jej stanovy a vízie ĽS-NS nebudú príliš cudzie. Táto strana má na viditeľnom mieste na svojej webovej stránke vyvesené výzvy na dve petície - odchod z EÚ a NATO. Čo povie o pár rokov (pri ideálnom Kotlebovskom vládnutí) svojim spolužiakom, ktorí budú chcieť ísť napríklad na študijný pobyt do krajín EÚ? Čo im povie, keď budú chcieť ísť zarábať do Nemecka, Francúzska či Švajčiarska bez väčších obmedzení? Keď budú chcieť ísť na výlet po kontinente a spoznať EÚ? Ak budú chcieť jej spolužiačky ísť na potrat? 

Je niečo vyše mesiaca pred mimoriadne dôležitými voľbami a ĽS-NS nemá doposiaľ ani zverejnený svoj program, hoci má stabilne vyše 10 % podporu a je druhou najsilnejšou politickou stranou. PREČO a ČO BUDE "POTOM"? PREČO TREBA VOLIŤ ĽS-NS? BUDEME SA MAŤ LEPŠIE? ČO A AKO SA ZMENÍ?

Prosím, ak ste rozhodnutí ich voliť. Pýtajte sa tieto i stovky ďalších otázok. Sami seba, ich predstaviteľov na mítingoch, hľadajte ICH riešenia. Nezostaňte zaseknutí na migrantoch, Rómoch, Trubanovi a Kiskovi.

Nie, ja v ĽS-NS nevidím budúcnosť ani to, že sa budem mať lepšie, práve naopak. Je mi nesmierne ľúto, že sa kampaň nezaoberá budúcnosťou Slovenska a témami, ktorým sa bude potrebné venovať. Nesúhlasím s ĽS-NS, ani so SMER-SD a jeho videami, že najväčším problémom sú migranti, Kiskov pozemok (ktorý ani nemá a ani peniaze zaň) či vlaky zadarmo. ĽS-NS nemá riešenia, nebudeme sa mať lepšie a ľudia, ktorí teda nevedia ani na počítači písať a riadiť samosprávny kraj, absentuje u nich poriadne vzdelanie, nemajú vo vrcholovej politike čo robiť a reprezentovať Slovensko vo svete.

P.S., prečítajte si zhora-dole všetky hrubo označené a podčiarknuté slová

Tomáš Blahuta

Tomáš Blahuta

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentom žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave a pracujem ako asistent poslanca NR SR Jána Benčíka. Takmer 5 rokov som bol redaktorom pre refresher.sk, čas som strávil aj v Slovenskej tlačovej agentúre (SITA). Som absolventom letnej školy proti extrémizmu a radikalizmu od Slovenského bezpečnostného inštitútu. Venujem sa najrôznejším slovenským reáliám a som poctivým lokálpatriotom. A ešte, zdolal som Transsibírsku magistrálu, poblúdil v Černobyle a navštívil som všetky štyri kúty Slovenska, doslova. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu