Toto Kotlebovci ani Harabinovci NIKDY neurobili. Až teraz...

Predtým ako si prečítate tento text - zamyslite sa. Nechýba vám niečo posledné dni ako veľká téma našich Kotlebovcov, ľudákov, dezinformátorov, konšpirátorov, Harabinovcov a ďalších im podobných?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Francúzsko, Macron, moslimský svet, Nice, Samuel Paty,... to sú pojmy, ktoré v súčasnosti pridávajú ďalšie napätie do tohto chaotického roku. Každopádne, viete, na čo odkazujú? Ak nie, rýchlo pripomeniem.

26. októbra došlo neďaleko Paríža k brutálnej vražde. Učiteľ na strednej škole s menom Samuel Paty ukazoval 9. októbra svojim študentom počas hodiny o slobode prejavu karikatúry proroka Mohameda v časopise Charlie Hebdo. O pár týždňov neskôr si ho pred školou počkal cudzí mladý moslim čečenského pôvodu a odrezal mu hlavu. Dôvod je nadovšetko jasný...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neskôr sa k hanebnému útoku vyjadril aj sám prezident Emannuel Macron. Ten vo svojom prejave zdôraznil, že je to okrem iného aj útok na francúzsku REPUBLIKU. Obhajoval slobodu prejavu a aj to, že je je právom vytlačiť si karikatúry proroka Mohammeda.

To ale vzbudilo v "moslimskom svete" obrovské vášne. Samozrejme, neoznačujem teraz každého moslima, ale väčšinou tých radikálnejších. V Pakistane, Bangladéši, Iráne a ďalších krajinách sa konali protestné pochody, pálili francúzske vlajky, padali vyhrážky a tiež sa rozmohol aj tzv. "boycottfrance", teda, že budú ignorovať a zakazovať francúzske produkty. Akási forma pomsty za jeho vyjadrenie. Paradoxom je, že francúzska ekonomika nie je na tieto rozvojové krajiny príliš naviazaná, no, ale o tom inokedy.

SkryťVypnúť reklamu

Tiež následne došlo aj k útoku radikálneho moslima vo francúzskom meste Nice, ktorému padli za obeť traja ľudia. Jednej žene tiež odrezal hlavu. Každopádne chaos, vyhrážky, zlo,... niečo strašné.

No a takáto "udalosť roka" vo vzťahu k islamu, moslimom, moslimom v Európe, imigrantom,... našich pravicových radikálov úplne obišla. ANI JEDNA ZMIENKA. Ani Mazurek, Uhrík, Kotleba, Harabin... Pamätáte si ako Harabin hromžil a varoval vo videách pred moslimskými imigrantmi? Teraz ani zmienka. Ani jedno video na sociálnej sieti.

Ono to ale poukazuje na ich závislosť od Facebooku, potrebu riešiť len aktuálne hrozby/témy a šíriť strach. Stále opakujem - ĽSNS je jeden z najlepších biznis projektov na Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu

No priznám sa, že som šokovaný. Toľko politických bodov a potenciálu v interakciách a rozsievaní strachu. No a nič. Žeby to nebola téma, ktorá teraz prinesie nejaké to %? Práve na nej sa ĽSNS a Sme rodina vyviezli do NR SR. Z nej donedávna ĽSNS a Vlasť žili. Čudné. Rok 2020 je zvláštny.

Tomáš Blahuta

Tomáš Blahuta

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentom žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave a pracujem ako asistent poslanca NR SR Jána Benčíka. Takmer 5 rokov som bol redaktorom pre refresher.sk, čas som strávil aj v Slovenskej tlačovej agentúre (SITA). Som absolventom letnej školy proti extrémizmu a radikalizmu od Slovenského bezpečnostného inštitútu. Venujem sa najrôznejším slovenským reáliám a som poctivým lokálpatriotom. A ešte, zdolal som Transsibírsku magistrálu, poblúdil v Černobyle a navštívil som všetky štyri kúty Slovenska, doslova. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu